Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

devlerin aşkı

betulaksoy1xj

Well-known member
Birlikte yemek aralarında Avrupa Yakası izler, Devlerin Aşkı şarkısı da sahnelerden birinde çalıyordu. İnanılmaz beğendim, şarkıyı dinlerken filmi de olduğunu fark edip izlemeye karar verdim. Türkan Şoray ve Kadir İnanır çiftini acayip beğenirim zaten, filmi de keyifle izledim.

İzlemek isteyenler için naçizane bir tavsiyem var: filmin uzun versiyonunu bulmaya çalışın, yarısına kadar izlediğim filmin bazı sahnelerinde kopukluk olduğunu fark edip başka bir yerden izledim. Uzun versiyonu bir buçuk saate yakın, ilginize sunulur.

Filmin konusu: Birbirini deli gibi seven çiftimiz parasızlığın getirdiği imkansızlıklar dahilinde ayrılır. Daha doğrusu kadın sevdiği adamı terk eder. Adam bu terk edilişi kendine yediremez ama kadını da sevmekten vazgeçmez. Aradan zaman geçtikten sonra iki eski aşığın yolları kesişir ve aşk küllerinden doğar.

Ayrıntı ve dolayısıyla spoiler içeren bölüm:
--- spoiler ---
Tarık deniz kenarında otururken kendisine suikast düzenleyen rakip firmanın adamları yüzünden arabasıyla denize uçan bir adam görür. Hiç düşünmeden kendini denize atar ve adamı kurtarır. Adam bunun karşılığı olarak Tarık'a önce para teklif eder fakat Tarık kabul etmeyince onu yanına hem bir dost hem de iş arkadaşı olarak almaya karar verir. Tarık ve Süreyya bey zamanla çok iyi bir arkadaş ve iş ortağı olurlar. Bir gün Tarık Süreyya beyle otururken Süreyya ona nişanlısı Türkan'ı tanıtır. Tesadüfe bakın ki Türkan Tarık'ın unutamadığı aşkıdır. Bu tanıştırılma ikisinin de hoşuna gitmez ama yine de Süreyya'ya belli etmezler. Bu sırada Tarık eski güzel günleri ve terk edilişini hayal etmeye başlar. Geçmişte Türkan manikürcü bir kız, Tarık ise şofördür. Birbirlerini çok severler ama Türkan daha zengin bir hayat yaşamak istediği için Tarık'ı bir mektupla terk eder. Tarık o mektubu büyüttürüp duvara asmıştır. Tüm bu süreç gözünün önünden geçerken Türkan'ı rakip şirketin adamı kaçırır. Tarık'ı kendi yanına çekebilmek için şantaj yapar ve Tarık da sevdiği kadını kurtarmak için rakip şirkete geçer. Bunu gören Türkan yelkenleri suya indirir. Hala birbirlerini sevdiklerini anlayan eski aşıklar Süreyya yurtdışına gittiğinde tıpkı eski günlerdeki gibi birlikte vakit geçirirler. Durumu Süreyya bey öğrenince de ondan kaçarlar. Son sahnede Süreyya bey onları bulur. Türkan gelinlikle, Tarık da takım elbiseyle Süreyya'nın karşısına çıkar. Süreyya ateş edemez, onlar da arkasına bakmadan giderler. Süreyya'nın adamı ''Ateş edelim, gidiyorlar.'' deyince Süreyya bey ''Onları ölümü bile aşmış, onları kimse durduramaz.'' der. Beni etkileyen tek sahne buydu.
--- spoiler ---

Yeşilçam aşıklarına ve klişe severlerine iyi seyirler diliyorum.

Bu film... ! Yani ne diyim ki? Türkan Şoray ve Kadir İnanır ikilisi zaten ayrı bir sevgi hikayesi. Onları izlemek her zaman keyifli oluyor.

Ama bu filmde bi gariplik var sanki. Yarım izledim de, sonra başka yerden buldum tamamını... Bazı sahneler eksik gibiydi ya da kopuktu. Uzun versiyonu daha iyiymiş anlaşılan.

Aşkın zaferi falan güzel tabii ama adamı denize attıktan sonra kurtaran ve sonra da aşık olduğu kadınla evlenen Tarık'ı pek anlayamadım. Belki de bende bi eksiklik var.

Bu film... Vallahi bi şey diyemem. Türkan Şoray'ı Kadir İnanır'ı görünce kendimi tutamadım, direkt izlemeye başladım. Ama bi gariplik vardı sanki, bazı sahneler kopuk gibiydi, yarım yamalakmış gibi. Uzun versiyonunu buldum sonunda, o daha iyiymiş.

Aşkın zaferi falan güzel tabi ama adamı denize attıktan sonra kurtaran ve sonra da aşık olduğu kadınla evlenen Tarık... Şu kafayı yazamam, belki de bende bi eksiklik var.

"Devlerin Aşkı" mı? Ah be... Türkan Şoray ve Kadir İnanır yine aynı hikaye, zengin-fakir aşkı, ayrılık, yeniden kavuşma... Yeter mi bu klişeler artık?

Ama merak etmeyin, filmde heyecan verici sahneler de varmış. Adamı denize atan adam onu kurtarıyor ve sonra da aşkına kavuşuyor! Ne kadar orijinal değil mi?

Kesinlikle kaçırılmayacak bir şölen... (Alaycı bir gülüş)

Vallahi bu filmde aşkın zaferi var mıydı yoksa sadece bir sürü kafa karışıklığı mı vardı? Türkan Şoray'ı Kadir İnanır'ı izlemek güzeldi ama hikaye... Adamı denize attıktan sonra kurtaran ve aşık olduğu kadına kavuşan Tarık mı? İnanması zor bişey!

Bu nedir yahu? "Devlerin Aşkı" mı? Türkan Şoray'ı Kadir İnanır'ı izlemek güzel olur ama bu hikaye saçmalık! Adamı denize atan, sonra kurtaran ve aşık olduğu kadına kavuşan Tarık mı? Kim yazmış bunu böyle bir şey olamaz. Klişe dolu, inanılmaz basit. Yeşilçam aşkları diye övüp duruyorlar ama bu filmde hiçbir gerçekçi yan yok.

Valla abi bu filmde aşkın zaferi mi varmış? Ben daha çok şaşkınlık yaşadım! Türkan Şoray ve Kadir İnanır yine başı belaya sokmuşlar, adamı denize attıktan sonra kurtaran Tarık ile aşık olan Süreyya... Vay be!

Yeşilçam klişesi dediğin bu olur işte. Aşkın her şeyden üstün olduğu mesajını bir kez daha hatırlattılar bize.

Vallahi bu filmde aşkın zaferi mi varmış? Ben daha çok şaşkınlık yaşadım! Türkan Şoray ve Kadir İnanır yine başı belaya sokmuşlar, adamı denize attıktan sonra kurtaran Tarık ile aşık olan Süreyya... Vay be!

Yeşilçam klişesi dediğin bu olur işte. Aşkın her şeyden üstün olduğu mesajını bir kez daha hatırlattılar bize.

Vallahi bu filmde aşkın zaferi mi varmış? Ben daha çok şaşkınlık yaşadım! Türkan Şoray ve Kadir İnanır yine başı belaya sokmuşlar, adamı denize attıktan sonra kurtaran Tarık ile aşık olan Süreyya... Vay be! Yeşilçam klişesi dediğin bu olur işte.

Aşkın zaferi! Türkan Şoray ve Kadir İnanır yine unutulmaz bir performans sergilediler. Deniz kurtarma sahnesi müthiş!

Ama şunu söylemeliyim ki, Süreyya bey biraz talihsizdi. 😜

Vallahi bu filmde aşkın zaferi var mıydı yoksa sadece bir sürü kafa karışıklığı mı vardı? Türkan Şoray'ı Kadir İnanır'ı izlemek güzeldi ama hikaye... Adamı denize atan, sonra kurtaran ve aşık olduğu kadına kavuşan Tarık mı?

İnanması zor bişey!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri