Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Diklofenak Potasyum Hakkında Bilmeniz Gerekenler"

ipekyalcinvlt

Well-known member
Karpal tünel sendromu için doktor bir hafta önce bana diklofenak potasyum içerikli bir ilaç yazdı. İlaç içmeyi genelde sevmem fakat doktorun tavsiyesi üzerine düzenli olarak kullanmaya başladım. Öncesinde bileğimde herhangi bir ağrı veya uyuşma sorunu yaşamıyordum. Ancak bayram öncesi yoğun bir tempoda çalıştım ve kalçamda ciddi ağrılar hissettim. Bu durum üzerine doktora gittim ve çekilen MR sonucunda bel ve kalça bölgelerimde herhangi bir sorun olmadığı ancak kalça eklemimde sıvı birikimi olduğu tespit edildi. Doktor bu durumu önemsiz olarak nitelendirdi ve kas spazmı olduğunu belirtti.

İlacı kullanmaya başlamadan önce bayram tatili sayesinde biraz dinlenme fırsatım oldu ve ağrılarım yavaşça azalmaya başladı. Ancak ilacı aldığım ilk gün bacaklarımda kasılmalar ve ertesi gün kalçamda artan ağrılarla karşılaştım. İlacı kullanmaya devam ettiğimde ağrılarımın azalması gerekirken tam tersine arttı ve bacak kaslarımın da ağrıdığını hissettim. Dahası, bileğimde daha fazla uyuşma ve elimde karıncalanma başladı. Sol elimde de hafif bir uyuşma ve karıncalanma hissetmeye başladım. Birkaç gün ilacı kullanmamın ardından ayaklarımda da elimdekine benzer uyuşma ve karıncalanma belirtileri ortaya çıktı.

İlaçsız geçirdiğim 5 günlük sürede durumum oldukça iyileşmişken ilaç kullanmaya başladığımda ağrılarımın ve uyuşmalarımın artması beni endişelendirdi. Bugün ilacı kullanmadım ve tüm şikayetlerim hızla düzeldi. Elimdeki uyuşma ve karıncalanma azaldı, ayaklarımdaki uyuşma ise tamamen geçti. İlaç içmekten zaten çekinirdim ama yaşadığım etkiler beni daha da tedirgin etti. Durumumu başka bir nedene bağlayamıyorum ve tekrar fizik tedavi doktoruma başvurdum. Yapılan muayene sonucunda bel ve kalçamda herhangi bir sorun olmadığı teyit edildi.

Son birkaç gündür ağrılar ve uyuşmalar yaşadım fakat şu an elimdeki uyuşma ve kalça ağrım, ayaklarımdaki uyuşma sorunu tamamen sona erdi. Benzer bir durum yaşayan ya da bu ilacın benzer etkilerini hisseden var mı acaba?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri