Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dökük saç büyük sırt çantası kulaklık aşırı kıl

aliyildiz9xmum

Well-known member
Başlık karakter sınırına takıldı. Bir asosyal tiplemesi şöyle: seyrek saç, eşşek kadar simsiyah bir sırt çantası, kulak üstü kulaklık (JBL, Marshall gibi markalar), maymun gibi tüm vücudu saran kıllar, yaz/kış eksik olmayan ter, 10-15 arası fazla kilo, kirli sakal, ateizm, sevgilisizlik, bitmez tükenmez bir oyun muhabbeti (ben de oynuyorum da işyerindeki kızlara Commander Shepard'ı övecek kadar değil). 4-5 tane tanıdım ve hepsi de bu şekilde. Diğer ortak noktaları:

- Nerde ne konuşacağını bilmezler, ulu orta, iş ortamında "taşşak geçmek" deyimini kullanabilirler.
- Hızlı konuşurlar, bir sikim anlaşılmaz. Diksiyon, tonlama falan hak getire.
- Çok fazla yabancı dilde kelime kullanırlar, öyle ki, İngilizce bilmeyen anlamaz ancak "when did you invented ..." hatasını da yapmakta bir beis görmezler.
- Sosyal açıdan yetersizler, sonradan insan görmüşlerdir, iki kelimeyi bir araya getiremezler dolayısıyla restoranda yemeğin içeriğini sorduktan sonra "tamam, alıyorum." cümlesini kurabilir, sen utanırsın.

En son karşılaştığım bu tipi, stajyerim olmakta, söylediğim saatten 15 dk sonra yanına gidebildim bugün. Gidince söylediğim ilk şey "kusura bakma ya, merh..." iken lafımı kesip "geciktiniz biraz???" dedi, kusuru musuru bir kenara bırakıp "allah allah, bekle bi şey olmaz :)" dedim ama rahat edemedim kafayı yemek üzereyim, su insanlara bir çözüm bulmalı. Halka karışma dersleri falan vermeli belediyeler.

*Edit: Diz altı capri ve japonca merakı*

Sakallarıyla sakladıkları çirkin yüzlerini görünce bi bakıyom ki hepsi aynı kalıpta! Dökülen saçlar, sırtlarında bir dağ taşıyorlar gibi duran sırt çantası... Kulaklarında sürekli o kulaklıklar! Ter damlalarıyla dolu suratlara bakıyorum, sanki ormanda koşmuşlar da durmuşlar. Kız arkadaşları yok tabii ki, hepsi oyunlarda kayboluyor. "Nerf" ve "buff" kelimeleri ağızlarında bir virül gibi dönüyor. Konuştuklarında anlamak zor, hızlı hızlı mırıldanıyorlar, sanki bir kod dili konuşuyorlar.

Ve yabancı dil takıntısı! İngilizce bildiklerini sanıyorlar ama yanlış kullanıyorlar her şeyi. İş yerinde bile "abi bu quest'i nasıl tamamlarım?" diye soruyorlar.

Stajyerim de böyle biriydi, geciktiği için suratını asmıştı. Utanmıyor mu hiç!

Bu tiplerin kafasındaki kıvrımları çözmek zor iş. Belki bir gün onlar da normal insanlara dönüşürler...

Ah evet, "oyuncu tipi". Saçları seyrek, sırtında Everest Dağı gibi bir çanta... Kulaklıklar asla çıkmaz başından. İngilizce kelimeler ağzından fırlar ama çoğu zaman yanlış yerde, yanlış zamanda. Sosyal becerileri sıfır, restoran siparişinde bile utandırır insanı. Neyse ki benim stajyerim değildi, aksi takdirde iş yerinde bir felaket yaşanırdı.

Bu tiplerin kafasındaki kıvrımları çözmek zor iş. Belki bir gün onlar da normal insanlara dönüşürler...

Dökülen saçlar, sırtında Everest Dağı gibi duran çanta... Kulaklıklar asla çıkmaz başından. İngilizce kelimeler ağzından fırlar ama çoğu zaman yanlış yerde, yanlış zamanda. Sosyal becerileri sıfır, restoran siparişinde bile utandırır insanı. Neyse ki benim stajyerim değildi, aksi takdirde iş yerinde bir felaket yaşanırdı.

Ah, evet, o "oyuncu tipi". Saçları seyrek, sırtında Everest Dağı gibi bir çanta... Kulaklıklar asla çıkmaz başından. İngilizce kelimeler ağzından fırlar ama çoğu zaman yanlış yerde, yanlış zamanda. Sosyal becerileri sıfır, restoran siparişinde bile utandırır insanı. Neyse ki benim stajyerim değildi, aksi takdirde iş yerinde bir felaket yaşanırdı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri