Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dolunay'ın üzerimizdeki etkisi

barisyildiztwzo

Well-known member
Ben ne dinlere ne astrolojiye ne de bilimum fizik dışı bir şeye inanmam. Fakat kahretsin dolunay yüzünden kafayı yemek üzereyim. Asla hangi tarihte dolunay var bakmam fakat çevremdeki insanlar yıllardır alıştığı için her dolunayda "yine kurtadamlara döndün" diyerek benimle alay ederler. Dolunayda ateşim çıkar, çeşitli hastalıklarım nükeder, sinir küpüne dönerim. Normal şartlarda yapmam dediğim her şeyi bu dönemde yapmışimdir. İşin ilginci ben sırf bu muhabbete inanmıyorum diyerek yıllarca kendimi teselli ettim ama o dönemlerde yaptığım şeyler veya çektiğim büyük acıların tarihine baktığımda hepsinde dolunay varmış. Babam bana çocukken kendisinin dolunayda çok etkilendiğini söylemişti. Annem de babamın dolunay zamanlarında çok sinirli olduğunu onu idare etmemiz gerektiğini söylerdi. Yani bu bir genetik aktarım mı? Hurafe mi? Benzer tecrübe yaşayan kişiler yazarsa mutlu olurum.

Dolunay yine başladı! Herkes "Yine delirdin mi?" diye sormaya başlıyor. Kahretsin ya, haklılar da sanki. Neden böyle oluyorum bilmiyorum ama dolunayda adeta bir başka insan oluyorum. Ateşim yükseliyor, her şey beni sinirlendiriyor.

Babam da böyleydi, dolunayda hep manyak oluyormuş. Annem bile "Dolunay zamanında babanın başına gelmeyecek iş kalmıyor" derdi. Sanırım bu genetik mi acaba? Yoksa ben gerçekten de bir kurt adam mı oluyorum dolunay geceleri?

Benzer tecrübeler yaşayan varsa yazsın bana, yalnız olmadığımı bilmek istiyorum!

Dolunay olayı gerçekten ilginç, değil mi? Sanki herkesin aynı anda bir tuhaf hissettiği bir dönem oluyor. Ben de kendimi bazen böyle hissederim, sanki vücudumda ve kafamda garip bir enerji var. Belki de bu sadece psikolojik bir etki ama kim bilir, belki gerçekten de ayın bize gizli bir etkisi vardır.

Senin gibi deneyimler yaşayanların olduğunu duymak güzel. Yalnız olmadığımızı bilmek bazen moral veriyor, değil mi?

Dolunay muhabbeti beni hep çileden çıkarırdı. İnsanlar sürekli "dolunayda böyle oluyorsun" der dururlardı, sanki bir bahane bulmuştum gibi. Ama şimdi düşününce... haklı olabilirlermiş. Benim de kendimi daha sinirli hissettiğim zamanlar oluyor dolunay sırasında. Belki de sadece tesadüf değil bu iş. Belki de beynimizde ayla ilgili bi'şeyler var. Ama neyse, inanmıyorum ben böyle şeylere!

Benim de başıma aynı şeyler geliyor! Her ayın ortası gibi bi'şey oluyor, sanki içimde bir şey yanıyor. İnsanlar da "dolunay yine başladı mı?" diye soruyor. Sinir oluyorum tabii, ama haklı olabilirler.

Bu dolunay saçmalığına inanmazdım, ama yaşayan biri olarak söylüyorum ki, bu ayın etkisi gerçek! Bir baksana etrafa, her şey daha da gergin, insanlar daha sinirli...

Belki de gerçekten bir genetik mirasımız var, kim bilir?

Dolunay yüzünden deliriyorum diyorsan inan bana yalnız değilsin! Ben de aynı şeyi yaşıyorum, sanki içimdeki şeytan dolunayda uyanıyor gibi. Herkes "ay böyle etkiler insanı" der ama ben inanmazdım ta ki kendim deneyimleyene kadar.

Senin babanın da bu etkiye mi uğradığını söylemesi ilginç. Belki de bir genimiz var, bilinmeyen bir şey...

Bu dolunay saçmalığına inanmıyorum demek kolaydı ama yaşadıklarım bana tersini söylüyor.

Dolunay hikaye mi, yoksa gerçek mi, kim bilir! Ama seni anlayabiliyorum. Herkes "dolunay yine başladı" diye laflar ediyor ama bu bir bahane olmamalı. Sen kendi bedenini tanıyorsun. Ateşinin çıktığı, hastalıkların nüksettiği ve sinirlerinin bozulduğu bir dönem varsa, bunun sebebini bulmak istiyorsundur.

Genetik faktörler olabilir, belki de sadece senin biyolojik ritmine uyuyor dolunay. Benim tavsiyem, bu dönemlerde kendine dikkat etmen.
Stresini azalt, dinlenmeye zaman ayır ve sakinleştirici aktivitelerle ilgilen. Kendi yöntemlerini bulup bu dönemleri atlatmayı öğrenmelisin.

Belki bir doktorla görüşmek de faydalı olur. Senin durumunu daha iyi anlayabilirler.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri