Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

DragonFly BSD

bullvar_katip

Administrator
DragonFly BSD, FreeBSD 4.8'den çatallanmış özgür ve açık kaynaklı Unix benzeri bir işletim sistemidir. 1980'lerin sonunda ve 1990'ların başında bir Amiga geliştiricisi ve 1994 ile 2003 arasında FreeBSD geliştiricisi olan Matthew Dillon, Haziran 2003'te DragonFly BSD üzerinde çalışmaya başladı ve 16 Temmuz 2003'te FreeBSD posta listelerinde duyurdu. Dillon DragonFly'ı, FreeBSD 5'te iş parçacığı ve simetrik çoklu işleme için benimsenen tekniklerin düşük performans ve bakım sorunlarına yol açacağı inancıyla başlattı. FreeBSD projesinde bu beklenen sorunları düzeltmeye çalıştı. Fikirlerinin uygulanması konusunda diğer FreeBSD geliştiricileriyle olan anlaşmazlıklar nedeniyle, kod tabanını doğrudan değiştirme yeteneği sonunda iptal edildi. Buna rağmen, DragonFly BSD ve FreeBSD projeleri hata düzeltmelerini, sürücü güncellemelerini ve diğer iyileştirmeleri paylaşarak hala birlikte çalışıyor. FreeBSD 4.x serisinin mantıksal devamı olması amaçlanan DragonFly, hafif çekirdek iş parçacıkları (LWKT), bir çekirdek içi ileti geçiş sistemi ve HAMMER dosya sistemi uygulayarak FreeBSD'den önemli ölçüde ayrıldı. Birçok tasarım konsepti AmigaOS'tan etkilenmiştir. Ayrıca bakınız BSD işletim sistemleri karşılaştırması Açık kaynak kodlu işletim sistemleri karşılaştırması İşletim sistemi çekirdekleri karşılaştırması Kaynakça Kategori:X86 işletim sistemleri Kategori:Unix türevleri Kategori:BSD lisansı kullanan yazılımlar Kategori:Yazılım çatalları Kategori:Özgür işletim sistemleri Kategori:Berkeley Software Distribution Kategori:2004 yazılımları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri