Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duisburg-Essen Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
Duisburg-Essen Üniversitesi (Almanca: Universität Duisburg-Essen) Almanya'nın Kuzey-Ren Wesfalya eyaletinde bulunan yükseköğretim kuruluşudur. 1 Ocak 2003'te Duisburg ve Essen Üniversitelerinin birleştirilmesiyle kurulmuştur. Duisburg ve Essen Üniversitelerinin her ikisi de 1972 yılında kurulmuştu. 14 bölüm 30 binden fazla öğrencisiyle üniversite Almanya'daki en büyük on üniversite arasına girmektedir. Birçok uluslararası öğrenci üniversite kapsamındaki fakültelerde eğitim görmektedir. Üniversitenin yıllık bütçesi 470 milyon eurodur. Üniversitenin kampüsü her iki şehre -Essen ve Duisburg- yayılmıştır. Essen kampüsü Duisburg kampüsüne göre daha büyük ve canlıdır. Mühendislik bölümleri, Siyasal Bilimler Fakültesi, Doğa Bilimleri bölümleri Duisburg kampüsünde bulunmaktayken Öğretmenlik (Lehramt) bölümleri ise Essen kampüsünde bulunmaktadır. Matematik bölümleri ise her iki kampüste de mevcuttur. Duisburg kampüsü 3 kısma ayrılmışken Essen kampüsü daha çok merkezi bir kampüstür. küçükresim|upright=1.09|sağ|Essen kampüsü Fakülteler Kültür Bilimleri Fakültesi Sosyal Bilimler Fakültesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Ekonomi Bilimi Fakültesi Mercator School of Management - İşletme Fakültesi Kimya Fakültesi Fizik Fakültesi Matematik Fakültesi Biyoloji ve Coğrafya Fakültesi Mühendislik Fakültesi Tıp Fakültesi ve Üniversite Hastanesi Dış bağlantılar Duisburg-Essen Üniversitesi resmî sitesi Duisburg-Essen Üniversitesi resmî sitesi Deutschstudent - Almanya da Eğitim Kaynakça Üniversite Üniversite Kategori:Kuzey Ren-Vestfalya'daki üniversiteler Kategori:1640'larda kurulan üniversiteler Kategori:1818'de feshedilmiş oluşumlar Kategori:2003'te kurulan üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri