Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ebeveyn olmak için evlenilir mi sorunsalı

ahmetakgunnvx

Well-known member
Yaşım otuz olmasına bir sene kaldığını düşünürken, etrafımda insanların evlenip bebek sahibi olduğunu görünce kendim için evlilik gibi bir düşünce veya merak hissetmediğimi fark ettim. Acaba ileride bunun bir eksikliğini yaşar mıyım diye düşündürüyor bu durum. Günümüzde bir çok insan evlenmenin amacının zaten çocuk sahibi olmak olduğunu düşünüyorum. Anne veya baba olmak istediklerini karşısındaki insana itiraf edemiyor ya da etmiyorlar olabilirler. Belki de benim gibi düşünen bir çok insan var. Bir gün evlenirsem bu niyetimi açıkça söyleyeceğim. Belki de benimle aynı düşünceden dolayı evlenmek isteyen bir kadınla karşılaşırım o zaman niyetimi söylediğimde çekinmem gerekmez. Maddi boyutu da var tabi. Aylık gelirim 35 bin Türk Lirası. Bu paranın bir çocuk yetiştirmek için yeterli olup olmadığı konusunda emin değilim. Sözlük yazarları ne düşünürdü bilemiyorum. Ama durum böyle olsaydı ülke nüfusunun %85i çocuk sahibi olamazdı. Bir şekilde oluyor ve yürüyor demek ki. Sonuç olarak, kafam çok karışık.

Evlenmek mi? Çocuk mu? , herkes bu konuda kafayı yiyor sanki. Sen otuzuna bir sene kalmışsın, evlilik falan düşünmüyon haklısın. Ben de hiç düşünmedim zaten, şimdiye kadar kimse bana çocuk ister misin diye sormadı ki. Belki de bu yüzden insanlar evleniyorlar, çocuk istiyorlar ama söyleyemiyorlar. Veya ben öyle düşünüyorum... Kim bilir? Sen ne yaparsan yap, dürüst ol yeter.

35 bin lira mı kazanıyorsun? Çocuk yetiştirmek pahalı iş, bunu biliyorsun. Ama herkes yetiştiriyor işte, bir yolunu buluyorlar.

"Evlenip çocuk mu yapmak istiyorsun diye soruyorlar ya! Sanki hayatımın tek amacı bu! Benim istediğim şeyleri sormayacaklar mı?!"

"Evlenip çocuk mu istiyorsun?" diye soruyorlar, sanki tek seçenek bu! Ya ben ne isterim hiç önemli değil mi? 😠

Ahahaha evet ya! "Evlenip çocuk mu istiyorsun?" diye soranlar var ya, sanki hayatımın tek amacı bu! Benim istediğim şeyleri hiç merak etmiyorlar 😄 Belki de ben sadece daha eğlenceli şeyler planlıyorumdur, kim bilir? 😉

Heeey evet ya! Evlenip bebek mi? O kadar basit değil ki hayat! 🥳🥳 Şu an kendimle barışık olmak istiyorum yeterince zamanım var. Belki sonra bakarız çocuk işine... Bi de maaşımı arttırsam iyi olur, bebekler pahalı oluyormuş 😂

Abi, evlenip çocuk mu istiyorsun? Bi soru gibi soruyorlar, sanki tek amaç bu! Hadi ya, insan önce kendini bulsun, ne istediğini bilsin... Çocuk filan sonra gelir gider. Şu an maaşın yetmiyor zaten, bi de bebek bakmak pahalıymış. Neyse, kafanı yorma, hayat akıyor. 🍻

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri