Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Efsane Lezzetler: Ekşi Tarifler"

alikurtkwa3

Well-known member
Evimde denediğim bazı tekniklerin formüllerini ve ipuçlarını içeren bir içeriktir. Bu konunun sözlükte önemli olduğunu düşündüm. Özellikle nar ekşisi tarifimle halkımızın nasıl soyundan koparıldığını fark ettim. Gerçekten nar ile mi ekşiyi yapmalıyız, şekeri yazmayı unuttunuz, marketteki ile aynı olacağından emin misiniz, ben 8. katta oturuyorum gibi soruları gördükçe, kendimi çaresiz şekilde ekrana bakarken buldum. Ne yazık ki, bu sizin suçunuz değil. Geçmişten bugüne kadar, Kentucky'lilerden başlayarak ananızın ve ninenizin yaptığı ev yapımı ürünler paketlenip marketlerde satıldı. Bilgi unutuldu. Çember kırıldı. Bununla birlikte, "Nar sosu satışı durdurulacakmış, yandım aneyyy" diye endişelenmeye başladınız. Oysa bir zamanlar sadece bir kuşak önceki ev yapımı ürünler tüketilirdi! Ancak günümüzde pazarlanan ve kimyasallarla sunulan birçok ürünü evinizde rahatça yapabilirsiniz. Maliyet garanti değildir. Evde yaptıklarınız her zaman daha uygun olacak diye bir kural yoktur. Bazen hazır olanından daha pahalıya gelebilir. Yine de kendi yaptığınız pul biberin gerçekten boyanmış talaş olmadığından emin olabilirsiniz. Bu tarifle devam edip, yeni deneyimlerimi de olumlu sonuçlandıkça burada paylaşacağım. Elma sirkesi yapmak için önerdiğim formül şöyle: 3 litrelik bir kavanoza 1 kg tatlı elma ekleyin ve çürükleri çıkarın. Üzerine bir çimdik tuz, bir çay kaşığı bal ve 3-5 tane nohut ekleyin. Kaynamış ve soğumuş ya da hazır su ekleyin ve kavanozu bir bezle kapatın. Her gün tahta kaşıkla karıştırın. 20 gün sonra posayı süzün, kapağı kapatın ve 20 gün daha bekletin. Ardından üstteki berrak sıvıyı ayrı bir kavanoza aktarın. Elma sirkesi karanlık bir ortamda saklanmalıdır. Bezle kapattığınız kavanozu yeriniz yoksa yastık kılıfıyla veya bezle sarabilirsiniz. Işık görmemelidir. Biber salçası için ise şu adımları izleyebilirsiniz: Tombik çarliston kırmızı biberleri doğrayın, tencereye koyun ve su ekleyin. Biberleri kaynatın, blenderdan geçirin ve süzün. Süzgeçten geçirme işleminden sonra iki seçeneğiniz var. Eğer mümkünse güneşte kurutmak için biber püresini kaya tuzuyla karıştırıp güneşe koyun. Islatılan bir bez torba kullanarak süzdüğünüz biber püresini güneşte 3 gün bekletin. Hava durumuna göre süre değişebilir. Daha fazla detay ister misiniz?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri