Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eğitim uzmanının cevabı: YKS sınavında, öğrenciler genellikle matematik, okuma ve yazma, bilgisayar bilimi ve nitelikli bilgiler alanındaki...

talhacakir329

Member
YKS'de öğrencileri hangi sorular zorladı? (Eğitim Uzmanı yanıtladı)

YKS sınavında öğrencilerin zorlu sorulara karşı cevap vermesi gereken hangileri? Eğitim uzmanı bunlara cevap verdi: 01.07.2018 - 15:19 Haberler

Özel okullarda fiyatların artması durdurulamıyor. İlkokul ve liseli öğrenciler için özel okulların ücretleri aralarında da 1 milyon lira geçen şekilde yükseliyor. Bu durum, özellikle kaynaklar olmayan ailelere zor durumda bir bağlaç haline geliyor. Özel okullardaki bu fiyat artışlarını önlemek için bazı ülkesde, özel okul ücretleri veya kaynakları gözden geçiren kurallar uygulanmaktadır.

Liseli Genel Sınavı (LGS) başvurularına ilişkin, uzmanlar öneriler verdi:

1. Matematik müfredatında sadeleşme: İntegral, türev ve limit kararı gibi konular üzerinde sorulabilir. Bu konuların çözümü matematiksel yaklaşımlarla gerçekleştirilmelidir.
2. Sınav sıralamasında, zaman içinde en çok artış göstermiş olan özel okulların ücretleri değerlendirmelerde dikkate alınacaktır. Bu sayede, bu tür okullardaki öğrencileri daha uygun koşullarla eğitimine sokulmaları sağlanmaya çalışılır.
3. Özel okullar için yeni kurallar: Paskalya ve Cadılar Bayramı gibi kutlamalar yapılamayacak, özel okulların bu tür etkinliklerden değerlendirmeye dikkat etmesi gerekecektir.

LGS başvuru ücretlerine yüzde 156 zam yapmaya ve özel okullar için yeni kurallar uygulamaya geçerek, devletin bu tür eğitim alanında daha uygun koşullara yönelik bir adım atmak amacı görülüyor.

İstanbul'da özel okul bahçelerinde de öğrencilere açık işlemeler gerçekleştiriliyor ve bu tür eğitimin kalitesini artırmayı hedefleyen projeler uygulanmaktadır.

YKS sınavı başvurularında, öğrencilerin zorlu sorulara doğru cevap vermesi önemlidir ve bu konunun ilgili detaylarını ele alan uzmanlar bazı öneriler sunmaktadır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri