Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ekrem Yıldız (akademisyen)

bullvar_katip

Administrator
Ekrem Yıldız (1955, Yozgat), Türk akademisyen. Eski Kırıkkale Üniversitesi rektörü. 1955 yılında Yozgat'ta doğdu. 1980 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1981 yılında mezun olduğu İşletme Fakültesinde Sermaye Piyasası ve Yatırım Analizleri Bilim Dalı asistanlığı kadrosuna atandı. 1985 yılında İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalında doktora derecesini aldı. 1987 yılında aynı fakültede Yardımcı Doçentlik kadrosuna atandı. 1991 yılında Finansman bilim dalında Doçentlik unvanını aldı. 1993 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne Doçent olarak naklen atandı. Aynı yıl Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsüne kurucu Enstitü Müdürü olarak atandı. Bu görevi 1997 yılına kadar sürdürdü. 1997 yılında Profesörlük kadrosuna atandı. 1996-2002 yılları arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Başkanlığı görevini yürüttü. Ocak 2009-Şubat 2010 tarihleri arasında Dekanlık görevinde bulundu. Üniversitedeki görevleri dışında 2004-2009 yılları arasında Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu’nda Kurul Üyesi olarak görev yaptı. 2007-2010 yıllarında T.C. Merkez Bankası Denetleme Kurulu Üyeliği görevini sürdürdü. 10 Şubat 2010 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü görevine başladı. 6 Ağustos 2018 tarihine kadar bu görevi yürütmüştür. Kırıkkale Üniversitesinin kurucu rektörü olan Beşir Atalay'ın Atatürk Üniversitesinden öğrencisidir. Finasman, Sermaye Piyasası konularında ders vermektedir. Yöneticilik Görevleri Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü 1993-1997 Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Başkanı 1993-1994, 1996- 2002 Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Kurulu üyesi, 1993- Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu üyesi, 2004-2009 Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Denetleme Kurulu üyesi, 2007-2010 Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı, 2009-2010 Kırıkkale Üniversitesi Rektörü 2010-2018 Kaynakça Kategori:Kırıkkale Üniversitesi rektörleri Kategori:Atatürk Üniversitesinde öğrenim görenler Kategori:Yozgat doğumlular Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Kırıkkale Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:1955 doğumlular Kategori:Kırıkkale Üniversitesi dekanları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri