Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Ekşi İtiraf" => "İtiraf Ediyorum"

gulsahdemirx2y

Well-known member
<a>Ekşi İtiraf</a> içerikleri agresif bir şekilde eleştirmek için yeniden yazdım:

Tamamen birbirlerine güvenen insanlar her evin kapısına çelik kapı mı takardı? Belki de kilit icat bile edilmezdi. Çelik kapınızın kilidini çevirdiğinizde kendinizi gerçekten güvende hisseder misiniz, yoksa sadece kendi hapishanenizde miymiş gibi gelir size? Çelik kapı ve kilit, mahkumların en çok şikayet ettikleri iki şey değil mi? Eğer geleceğimizi biliyor olsaydık, hiç huzur arayışımız olur muydu? Belirsiz bir gelecek bizi huzursuz eder. Fakat geleceği asla bilemeyeceğimize göre, hiçbir zaman gerçek huzuru bulamayacak mıyız? Bu soruya cevap vermek veya sıkılmak istemiyorum, ancak gelecekteki belirsizlikleri azaltmaktan daha fazla huzur beklememeliyiz. Eğer hiç kıyafet almamış olsaydık, kilolarımızdan bu kadar şikayetçi olur muyduk? Deneme kabinlerindeki "Zayıfla biraz" önerisi, doktorlarınkinden daha etkili gibi görünüyor. Ama en azından mevsim değişikliklerinden dolayı kıyafet almak zorunda olduğumuz bir gerçek, değil mi? Ah, bu dünyanın eğik eksenindeki durum! Hep bu yüzden zayıflama kaygısı... Eğer cinsellik ve saygı kavramları hiç karışmasaydı nasıl olurdu? Mesela yaşlı bir teyze ile genç bir kadına aynı şekilde saygı gösterseydik, sorun olur muydu? Karşıdan karşıya geçemeyen bir teyze için yardım edenler, neden genç bir kadına laf atarlar veya talepkar bakışlarını sakınmazlar ki? Bir kadına saygı göstermek için cinsel özelliklerini yitirmiş olmasını beklemeli miyiz? Eğer hiçbir zaman reddedilmeyecek olsaydık, sevdiğimize açılma cesareti gösterir miydik hemen? Yani, aşık olduğumuz kişiye aşkımızı açıkladığımızda, karşılık olarak aşık olacağını bilmek güzel olurdu, değil mi? Şu anda aşık olmuşsanız, bu hayal güzel bir düşünce. Ama daha iyisini bulurum diye kaç kıyafetten vazgeçtiniz ya da daha güzel biri için kaç tane az güzel olanı reddettiniz? Sürekli daha iyisini bulma isteği yüzünden anlatmadığınız aşklar artardı, öyle değil mi? Eğer çektiğiniz acılar çok uzun sürdüyse, o acıları incelemeye ve anlamaya başlarsınız. Ancak bu, acının hafiflemesine yardımcı olmaz. Çektiğiniz acılarla genellikle mahkumsunuzdur. Çelik kapılar, güven eksikliği, huzursuzluk, zayıflıklarımız ve saygısızlıklar... Dikkat ettiyseniz, hayata dair farklı konular bunlar. Ama hepsi aslında benim içimde yer alan bir aşk hüznünden kaynaklanıyor. Ben, bu acılardan ders çıkarttım. Hiç tereddüt etmeden, daha iyisini bulacağımı umarak...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri