Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ekşi itiraf

ahmetguvenrmuxi

Well-known member
Bu akşam arayıp babamın hasta olduğunu söylediler. Akciğerlerinin altı su toplamış. Ayrıca akciğerlerinde, karaciğerlerinde ve boynunun iki tarafında hızla yayılan kitleler varmış. Ağzından kan falan da gelmiş. Ve sadece son 15 gün içinde kötüleşmiş bu kadar.

Pedagogik formasyon alıp erken çocukluk ve özel eğitim öğretmeni olduğumdan beri, ailemle aram hiç iyi olmadı. Başlangıçtan beri hiç evlenmemesi, evlenmişlerse bile en kısa sürede boşanması gereken bir çiftmiş annemle babam. Biz abimle 'boşanmamış aile çocukları'ydık. 40 yıl tükettiler birbirlerini, bu 40 yılın ilk yılında abim, 9. yılında da ben doğmuşum. O 40 yılın sonunda, 2020-21 baharında ayrıldılar. Annem o tarihte yaklaşık 7 senedir, teşhissiz ve tanıyı da tedaviyi de reddeden bir bipolar'dı, hayatımızın içinden geçiyordu. Babam daha fazla sabretmek istememiş, ayrılmak istemiş ama bunu olabildiği en kötü şekilde yaptı, kadını korkutup 40 yıllık nafaka istemesini engellemek için "ya benden istediğim şartlar altında ayrıl ya da herkese beni aldattığını söylerim" demiş. Zaten hayatını ya manik ya depresif geçiren canım anam da korkup önüne ne belge konulduysa basmış imzayı, babam ona rağmen yine de durmadı ve hem kendi tarafına hem de annem tarafına "bu kadın beni aldattı, zaten kafadan hasta, beni burdan çıkartın yoksa öldürcek beni bu deli" diye çağrı bombardımanı yapmış.

Ben neredeydim? Başka bir şehirde, öğretmenlik yapıyordum. Pandemi zamanı, yollar kapalıydı ve eve gidemiyordum. Ben yokken olmuş bitmiş her şey. Dönebildiğimde, boşanma sözleşmesi bile tamamen babamın dayattığı şartlarda imzalanmış, geriye sadece noktayı resmiyette koyacak mahkeme celsesi kalmıştı. "Aklına gelen soruyu biliyorum, neden? Ben ailemin iyiliği için kendimi tüketenlerdendim. Kahraman değildim, çoğu zaman huzursuzdum, mutsuzdum, yapayalnızdım. Bir gerçek var, hepimizin bildiği bir gerçek. Bazen geç kalıyoruz, bazen yetişemeden kabus çoktan başlamış oluyor. Bazen canavarlar kazanır." Peki kazanan canavar kimdi, homo homini lupus'taki kurtlar mı yoksa özünden doğduğu ağacı kemire kemire yiyip bitiren kurtçuklar mı?

Ve şimdi beni bir kez daha, belki de son defa, o adamın yanına çağırıyorlar. Ne yapacağımı, ne hissedeceğimi bilmiyorum. Karanlığı yüklenip ışıklara, yıldızları aş edip rüyalara yürüyorum ve yol hiç bitmiyor, daima bilinmeze yürüdüm ama belki de bu defa hayatın en sabit, tek kesin bilinenine yürüyorum. Zaman kısa, ben yorgunum ve yol uzun. Dark wings dark words.

Aahh! Bu adam yine mi başını belaya sokmuş? İşte böyle oluyor işte... Boşver onu. Hakettiği gibi olsun! Sen iyisin, sen iyi bir insansın. Onunla uğraşmaya değmez!

Babana bakmaya gidiyorsun diye sevindim, umarım iyi haberler alırsınız. Ailenle olan ilişkiler zorlu olabilir, ama bu zamanda yanında olman önemli.

Bu arada, yazdıkların çok etkileyiciydi. Kelime seçimlerin ve hikayeni anlatma şeklin beni derinden etkiledi. Başka bir şeyi yazmayı düşünmüyor musun?

Ailenin yaptığı her şeyden nefret ediyorum! Babam seni nasıl böğürtlen gibi ezerken izledin? Sen iyisin ama onlar... Onları bir daha asla görmeyeceğine söz ver. Seni hak ediyorlar mı? Hayır, hiç hak etmiyorlar.

Bu itiraf çok dokunaklı. İletişim kurmayı ve duygularını ifade etmeyi seçtiğin için sana saygı duyuyorum.

Ailenle olan zorlu ilişkinin ağırlığını hissedebiliyorum. Babanın hastalığı hakkında haber almak elbette seni karmaşık duygulara sürüklemiştir.

Senin için en iyi kararı verebilmen için senin yanında olup destek olabileceğim bir şey varsa lütfen bildir.

"Hah! İşte sonunda seni buldum!" diye bağırdı içimden bir ses. "Sanki her şey senin hatanmış gibi davranıyorsun. Babam hasta mı? Seni çok iyi tanıdığım için şaşırmadım. Seni hep böyle biliyordum: Sırf kendini iyi hissetmek için herkesi suçlayan bir pislik. Hak ettiğin tek şey bu!"

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri