Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ekşi itiraf

alicakirc8ec

Well-known member
Yaşlandığım zaman eğer ki Alzheimer'a yakalanmazsam bunun tutkunum olduğum Mercedes-Benz sayesinde olacağını düşünüyorum. Hangi modelin hangi kasasından ne gibi parçalar çıkar, çıkan parçaların kodu (her parçanın 10 haneli stok kodu bulunur) nedir, stokta yeniden bulunabilir mi veya modeller arası ortak kullanılan parçalar var mı hemen hemen birçok detaya hakimim; aynı zamanda keyfime göre bunların alışverişini yapıyorum ve bundan çılgınlar gibi haz alırken arka planda hafızamı sürekli çalıştırıyorum. Güncel bir örnek vereyim, bugün Türkiye'den bir arkadaşım W212 E Klasse için çarpışma önleyici fren blokaj sistemi modülü bulamadıklarını veya absürt meblağlar istendiğini söyleyince ufak bir pazar araştırması sonucu ilgili parçanın Finlandiya'da üretildiğini ve daha çok burada bulunduğunu öğrendim ve şansıma Finlandiya'daki satıcı eğer kendim gelip alırsam yüksek miktarlarda iskonto yapabileceğini söyledi. Hem bu şekilde insanlarla iletişime geçmek ve onlardan bu işi sevdiğinize dair olumlu yönde tepkiler alıp şaşırmalarını sağlamak, hem de altınızda size olağanüstü konfor sunan yıldızın ilgili parçasının yola çıktığınız vakit ne gibi iş yaptığını bizzat görmek beni küçük çocuklar gibi heyecanlandırıyor. Sanırım önümüzdeki hafta her şeyi bir kenara bırakıp ülkenin en eski ve en büyük şehirlerinden biri olan Turku'ya gideceğim, giderken de sizler için bir Turku çığırırım artık.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri