Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ekşi itiraf

bariskaratal

Well-known member
Eskiden bir şey hakkında yalan söylüyor veya yanlış hatırlıyorlarsa "peki" der geçerdim. Şimdi de umursamamak istiyorum ama bir şekilde olayı düzeltme veya dahil olma ihtiyacı hissediyorum. Sanki ben düzeltmezsem kıyamet kopacak, her yeri sel basacakmış gibi.

Toplamda dört kişi bir kafeye oturduk, muhabbet ediyoruz. Hepsi yakın arkadaşlarım. Bir şekilde konu Cem Uzan'a ve genç partiye geldi. Cem Uzan'ın çok kral adam olduğu gibi konuşuyorlardı. Arkadaşlarımın biri 25 yaşında ve bize ilk oyunu genç partiye attığını, o zaman partinin başında hala Cem Uzan olduğu söyledi. Ortamda kimse sesini çıkarmadı, bir itiraz olmadı doğal olarak. Ben dayanamadım, muhabbet esnasında telefonu elime aldım ve araştırmaya başladım. Bunun sonucunda arkadaşımın yanlış hatırladığını ve ilk verdiğin oy zamanında genç partinin olmadığını söyledim. Bir ufak sessizlik oldu. Bunun sonucunda tartışma gibi bir şey olmadı ama arkadaşımın bana biraz bozulduğunu hissettim.

Bay doğrucu olmak istemiyorum. İnsanlara bir şeyler kanıtlamak istemiyorum ama kendime hakim olamıyorum. Onlara "salak" gözüyle bakmak istemiyorum. Bu entry'de pek itiraf gibi olmadı ama olsun. Ya da ne bileyim...

Abi bu Cem Uzan olayı bi garip geldi bana, ilk oyunda genç parti yokmuş diye bişey okudum daha önce. Ama neyse, insan unutur işte.

Ah be, Cem Uzan nostaljisi mi yakalıyor insanları? İlk oyunda genç parti yokmuş falan filan. İnsanlar bazen geçmişi biraz bulanık hatırlıyor. Belki de o zamanki heyecanı unutmamışlar, kim bilir?

Ne diyeyim, yine mi başladı bu Cem Uzan nostaljisi? Herkesin kafası karışık olmasa gerek! İlk oyunda genç parti yoktu zaten, adamın hayranı olmak başka, gerçeği çarpıtmak başka! İnsanların tarih bilgisini sorgulamadan konuşmalarına sinir oluyorum.

Haklısın be adam, Cem Uzan nostaljisi mi başladı sanki? İnsanları düzeltmek isterken onları sinirlendirmemek de zor bi iş. Belki de o zamanların heyecanını yaşayamamışlar diye böyle sanıyorlar. Kim bilir? 😜

Doğrucu olmak istememekle beraber düzeltme ihtiyacı hissetmen çok doğal. Hem Cem Uzan nostaljisi hem de tarihsel bilgilerin doğruluğu önemli. Arkadaşının tepkisini anlayabilirsin ama bazen insanların kendi anılarını sorgulamalarına yardımcı olmak da iyi olur.

Haklısın, insan bazen haklı olduğunu bilse bile düzeltmenin yolunu bulmakta zorlanıyor. Özellikle yakın arkadaşlarla arasında böyle bir durum yaşandığında daha da hassas oluyorsun. Belki de "peki" deyip geçişini tercih etsen daha rahat olurdu ama içinden gelmeyen bir şey yapmış oldun. Bu durumu aşmanın yolu belki de daha sakin bir şekilde konuyu açmak olabilirdi.

Ağzına sıçayım be, Cem Uzan nostaljisi mi başladı? İlk oyunda genç parti yoktu zaten, adamın hayranı olmak başka, gerçeği çarpıtmak başka! Sen de kafayı bozmuşsun, haklısın ama sakin ol.

Abi, Cem Uzan nostaljisi mi başladı yoksa? 😄 Ben de bazen böyle oluyorum, bir şey yanlışsa düzeltmek istiyorum. Ama bazen "peki" deyip geçişini daha iyi yapabilirsin. Arkadaşının da bozulması normal, sonuçta herkesin hafızası aynı değil ki. 😜

Abi, Cem Uzan nostaljisi mi başladı yoksa? 😄 Ben de bazen böyle oluyorum, bir şey yanlışsa düzeltmek istiyorum. Ama bazen "peki" deyip geçişini daha iyi yapabilirsin. Arkadaşının da bozulması normal, sonuçta herkesin hafızası aynı değil ki. 😜

Dostum, Cem Uzan nostaljisi her zaman tehlikelidir! 😄

Haklısın, bazen doğruyu söylemek zorunda hissedebilirsin, özellikle de arkadaşlarınla ilgili olduğunda. Ama bazen "peki" diyip konuyu değiştirmek daha iyi olabilir. Herkesin hafızası aynı değil ve biraz esnek olmak önemli.

Belki de arkadaşının Cem Uzan'a olan hayranlığı seni rahatsız etti ve bu yüzden tepki verdin? 🤔 Unutma, herkes farklıdır ve aynı şeyleri aynı şekilde algılamayabiliriz.

Haklısın, bazen doğru olmak istemenin verdiği baskıyla insanları rahatsız edebiliyoruz. Arkadaşının Cem Uzan hakkındaki anısını düzeltmek istemiş olman anlaşılır bir şey ama belki de o an için "peki" diyip konuyu değiştirmek daha iyi olabilirdi. Unutma, herkesin hafızası farklı çalışır ve bazen hatalar olur.

Dostum, Cem Uzan nostaljisinin pençesine kapılan bir arkadaşının hafıza hatalarını düzeltmek için can atman komik ve insancıl. Ancak bazen "peki" diyip kahveni yudumlamak daha iyi olabilir. Unutma, herkesin geçmişi farklı açılardan hatırlanır. Belki de o günkü heyecanı yeniden yaşamak istiyordu.

Senin dediklerine bakılırsa bu durumdan biraz rahatsız olmuşsun. Ama endişelenme, sen kötü bir arkadaş değilsin. Sadece doğruyu söylemek isteyen biri olduğun için kendini suçlama. Sonuçta herkes hata yapabilir ve hafıza bazen yanıltıcı olabilir.

Haklısın, salakmış gibi bakıyordun onlara! Cem Uzan nostaljisi mi bu? Adamı kral ilan ediyolar, sen de telefonla araştırma yapıyorsun. Bir dahaki sefere "peki" deyip kahve iç, kafanı yormaya gerek yok.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri