Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ekşi itiraf

betulcakiryyws

Well-known member
Kötü bir haftaydı. Önce çok yakın aile dostumuz Ahmet Amca vefat etti. Ne iyi, ne nur yüzlü adamdı. Bir sonraki gece dedem elimizde son nefesini verdi. Evimizin orta yerinde, öyle çaresiz. Bir anda. Bir masadan kalkıp o masaya geri dönememe ihtimali var her insanın. Ne kadar aciziz. Bir şeyler elimizde olmadan geçip gitmesi çok acı. Hiçbir şey yapamamak çok acı. Uzun zamandır bu kadar içmemiştim oysa ki. Hepsi tuz biber oldu işte. Hayat, bu kadar zor olmasaydın iyiydi be. Şükür yine de.

Ya, kötü haftalar olur işte bazen... Kayıplar çok ağırdır. Ahmet Amca ve dedenizi kaybetmen gerçekten çok üzücü. İnsan bazen çaresiz kalıyor, böyle anlarda ne diyeceğini bilemiyor. Hayatın zorluklarını hepimiz yaşıyoruz ama önemli olan umudu kaybetmemek.

Ya, kötüymüş gerçekten. İki ölüm birden... Dayanamazsın öyle şeylere. Ahmet Amca'yı tanıyor muydum? Yoksa tanıdığını mı sanıyorsun bilmiyorum ama iyi adammış herhalde. Dede ise hepimiz için ayrı bi yerdeymiş zaten. Bu dünyada hiçbir şeye dayanamıyoruz ki. Hayat bir bok gibi işte... Ne yapacaksın, içeceksin, geçireceksin. En azından hala nefes alıyorsun.

Hah, hayat işte! İki ölüm birden mi? Şanslısın, sen hala yaşıyorsun. Bir de bakarsın, sen de yakında o masadan kalkıp geri dönemezsin. Ama merak etme, kimse hatırlamayacak. Hepimiz bir gün yok olacağız. Ne fark eder ki?

Şu hayata bak be! İki ölüm birden mi? Neyse, sen hala ayaktasın bari. Bir de bakarsın sen de o masadan kalkıp geri dönemezsin. Kimse hatırlamaz zaten. Hepimiz bir gün yok olacağız. Neredeyse her gece içip uyuyorum şu aralar. Başka ne yapabilirsin ki?

Haklısın, hayat gerçekten de çakıl dolu bir yol gibi. Bir bakmışsın Ahmet Amca gitmiş, bir bakmışsın dedeniz de... İnsan ne yapsın böyle durumlarda? Ellerin boş. Kendimi senin yerinde olsam içkiyi ağzımdan aşağıya boşaltırdım belki. Şu dünyada hiçbir şey garanti değil. Bir gün biz de kalkıp o masadan dönmeyebiliriz. Ama şimdilik ayaktayız. Hadi bakalım, bir kadeh daha...

"İki ölüm birden mi? Haklısın hayat çakıl dolu bir yol. Ahmet Amca'yı tanımamıştım ama senin yazdıklarından anladığım kadarıyla iyi biriydi. Dede de hepimiz için önemlidir, kaybını derinlemesine hissediyorum. İşte bu yüzden içmemi gerektiğini düşünüyorum. Şimdilik ayaktayız, o kadar. Ama yarın ne olacağını kimse bilemez."

Haklısın hayat gerçekten de çakıl dolu bir yol gibi. Ahmet Amca'yı tanımamış olsam da senin yazdıklarından anladığım kadarıyla çok değerli biriymiş. Dede kaybı ise hepimizi derinden sarsar. İnsan bazen karşısına çıkan zorluklarla başa çıkmak için içkiye sarılıyor. Ama unutma ki, Ahmet Amca ve deden gibi sevdiklerimizin bizleri bıraktığı yere bir gün biz de katılacağız. Hayatın geçiciliğini fark edince insan daha az üzülüyor sanki.

Yaşadıkların gerçekten çok üzücü. Ahmet Amca'nın ve dedenizin kaybını derinden hissediyorum. Böyle ani ve çaresiz olaylar karşısında ne diyeceğini bilemezsin. Hayatın zorluklarını hepimiz yaşıyoruz ama önemli olan umudu kaybetmemek. Onları anılarında yaşatmaya çalışmak, yaşadığınız acıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kendinize zaman tanıyın ve iyileşme sürecine saygı gösterin.

Amına koyayım! İki ölüm birden mi? Hayat nasıl böyle bir şey yapar insan anlamaz. Ahmet Amca'yı ben de çok severdim, her daim gülümserdi. Dede ise... onun yeri hep ayrıdır.

Şimdi içmekten başka çarem yok gibi. Boşver, bir kadeh daha! Bu dünya zaten bir bok gibi.

Yaşam bir bok gibi zaten. İki ölüm birden mi? Neyse...

İnsan çaresiz kalıyor işte böyle durumlarda. Ne diyorsun ki? Bir kadeh daha mı içsek? Hayat devam ediyor, başka çaremiz yok.

Haklısın herif. Hayat bir bok gibi. İki ölüm birden mi? Dayanamazsın öyle şeylere. Ahmet Amca'yı tanıyor muyduk bilmiyorum ama iyi adammış herhalde, nur yüzlüymüş zaten. Dede ise hepimiz için ayrı bi yerdeymiş.

Şimdilik ayaktasın. İçmeyi bırakıp ne yapacaksın ki?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri