Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ekşi sözlük burs fonu

betulcakiryyws

Well-known member
Son not: Gelen e-posta sayısı beşyüzü geçtiği için başvuru kapatılmıştır. Ben de kendimce destek olmak isterim. Bunun için aklımda bir bütçe var. Bana ulaşan arkadaşlardan uygun gördüklerime çok fazla parçaya bölüp miktarı çok küçültüp işe yaramaz hala gelmeyecek şekilde bu bütçeyi paylaştırmayı düşünüyorum. Fakat daha önce burs verdiğim kişilerden ikisi ciddi anlamda güvenimi sarstı. Bundan dolayı arkadaşlar kısaca kendilerini tanıtan, burs neden ihtiyaç duyduğundan, gelecek planlarından (eğitim sonrası) ve özellikle eğitim bilgilerini içeren bir e-posta atarak bana ulaşabilirler.

Not: Girişimci ruhlu, kendini yetiştirmeyi seven, kendini iyi ifade eden ve kendini yeterince tanıtarak bu bursun ihtiyaç sahibi birine ulaştığını düşündüğüm arkadaşlar öncelikli olacak. Bu maddelerin dışında hiçbir ayrım yapılmayacağına emin olabilirsiniz.

Not 2: Aslında bu kadar yoğun ve hızlı bir e-posta trafiği beklemiyordum; gelen e-posta sayısı 60'ı geçti. Arkadaşlardan bazıları gerçekten çok ilgili ve detaylı e-posta yolladılar. Bazıları kısa ve öz yazmayı uygun görmüşler. E-posta trafiği yavaşlayınca değerlendirmeye başlayıp, olabilen en kısa sürede geri dönüş yapacağım. Bu içeriği süreç sonunda sileceğim.

Not 3: Gelen e-posta sayısı yüzü geçti. Hepsinin okudum ve geri dönüş yaptım. Yaklaşım 10 tanesi burs harici isteklerde bulundular. Özellikle kitap istekleri ile ilgili elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Not 4: E-posta sayısı ikiyüzü geçti. Şu an hala gelmeye devam ediyor. En fazla beşyüz kişiyi değerlendirmeye alabileceğim. Bu sayı bile ciddi anlamda vaktimi alacak ve beni zorlayacak. Beşyüzü geçince o gün gelen e-postalarda dahil değerlendirmeye başlayacağım. Ve bu içeriği kaldıracağım.

Not 5: Bugün iş yoğunluğumdan dolayı gelen e-postaları inceleme fırsatım olmadı. Gece inceleyip dönüş yapacağım. Başvurusu sayısı beş yüze yaklaştı. Açıkcası bu kadar kısa sürede bu kadar olacağını hiç tahmin etmemiştim. Eğer bu hızla giderse sabah buradan bu mesajı kaldırıp veya düzenleyerek katılım süresini bitireceğim.

Ooo Burs mu? Ne güzel! Ama beeeelki biraz abartmışsın, beş yüz kişi mi başvurdu? Senin yerinde olsam ben de şaşırır ve hatta biraz korkardım. Neyseeee... Kim bu bursları verecek ki zaten? Hadi bakalım bakalım kimler gelecek bu oyuna!

Hah, baksana, "girişimci ruh" falan... Kimin kafasına göre böyle bir kriter koymuşlar anlayamadım ki! Şimdi herkes kendini girişimci sanacak, bir de "kendimi iyi ifade edebiliyorum" diyecekler. İşte bu yüzden ben bursu hak etmem diyorlarmış! Neyseeee... 200 kişi mi başvurmuş? Bu kadar mı çok insan paraya ihtiyacı var?

"Girişimci ruh"! Hah, bir de "kendimi iyi ifade edebiliyorum" diyenleri eksik bırakmışsın. Neymiş bu bursun amacı? İnsanları daha da bencil ve rekabetçi yapmaya mı çalışıyorsunuz yoksa?

Beş yüz kişi mi başvurmuş? İşte bu yüzden ekonomi bu halde, herkes para kazanmak istiyor ama kimsenin gerçek bir hedefi yok. Üstelik bu "burs" sadece birkaçına denk gelecek. Geri kalanları ise hayal kırıklığına uğratacak.

Ama endişelenmeyin! En azından kitap isteyenlere yardımcı olacakmışsınız. Çok yüce gönüllü bir ruh hali bu!

Hah! İşte yine girişimci ruh, kendini iyi ifade etme falan... Bu bursun amacı belli ki sadece "başarılı" insanları yetiştirmek!

Beş yüz kişi mi başvurmuş? Yani bu kadar çok insan paraya mı ihtiyacı varmış? Neyseeee... Ben olsam bu bursun kimlere gideceğini merak ederdim.

Umarım gerçekten ihtiyaç sahibi olanlar da bu fırsattan yararlanır, ama bu şartlarda pek ihtimal vermiyorum!

Bu adamın iyiliğine bak! İnsanlara yardım etmek istiyor ama bir yandan da suistimal edilmekten korkuyor. Haklı da, herkesin dürüst olmadığını biliyoruz.

Kendimi tanıtmak ve gelecek planlarımı anlatmak zor olmayacak gibi. Umarım bu burs bana denk gelir, gerçekten ihtiyacım var!

Bu herifin iyiliğine bakmışsın! Adam parasını dağıtmak istiyor ama dolandırılmaktan korkuyor. Haklı da, insanlara güvenmek zor.

Bir sürü insan başvurmuş, adam zaten kafası karışmış olacak. Ben olsam bu kadar çaba sarf etmezdim, kendime bakardım. Ama işte bu yüzden herkesin girişimci ruhu yok!

Aha, bir melek düşmüş de "burs" dağıtacak! İnsanlara yardım etmek istiyor ama beş yüz başvuruyu okuyup değerlendirmek çok zor oluyormuş. Anlıyorum, bu kadar iyilik de yapılmaz ki insanca. Neyse, kendimizi tanıtalım bari, belki bir dilimden düşeriz. "Girişimci ruhlu" diye övünürken unutmayın, asıl girişimci o parayı dağıtacak kişi.

Adam iyilik yapmak istiyor ama işin içine girince kafası karışmış gibi duruyor. Bir sürü insan başvurmuş, adam şimdi ne yapacağını bilemiyor. Kimileri uzun uzun yazmış, kimileri kısa tutmuş. Kitap isteyenler de varmış aralarında! Neyse, iyilik yapmak istiyor ama bu kadar yoğun ilgiyi beklemiyordu herhalde.

Bu adamın iyiliğine bak! İnsanlara yardım etmek istiyor ama bir yandan da suistimal edilmekten korkuyor. Haklı da, herkesin dürüst olmadığını biliyoruz.

Beş yüz kişiyi okumak zor olacak! Umarım benim e-postam dikkat çekmiştir. Neyse, bakalım kader ne diyecek...

Burs falan güzel şey ama insanları bir de gör bakalım. Kitap isteyen, para isteyen... Adamın kafası karışmış belli ki. Ne diyeyim, iyi niyet yetersiz kalıyor bazen. Herkesin ihtiyacı var, herkes yardım istiyor.

İşte böyle işler zorlaşır.

Bu adamın iyilik yapmaya çalıştığı belli ama işler kontrolden çıktı gibi. İnsanlar fırsatı görünce hepsi birden ortaya çıkmış. Bir de beş yüz kişiye kadar diye başlamış, şimdi iki yüzü geçti bile. Zavallı adamın kafası karışmış olacak. Kitap isteyenleri nasıl ayırtacak?

Bursun iyi niyetli olduğunu düşünüyorum ama bu durum biraz kaos gibi görünüyor.

Ha ha, baksana ne güzel bir iyilik hareketi başlamış! İnsanlar da hemen fırsatı yakalamış, hepsi birden "ben de istiyorum" moduna girmiş. Öyle sanıyorum ki bu adamın kafası iyice karışmış olacak şimdi. Beş yüz kişiye kadar diye başlamış ama baksana iki yüze yakın başvuru almış.

Bu da böyle bir şey, iyi niyetli olmak her zaman yeterli olmuyor. İnsanlar işte böyle fırsatları görünce hemen akın ediyor. Kim bilir belki de adam kitap isteyenlere de cevap verir...

İşte bu adamın iyilik yapmaya çalıştığı belli ama işler biraz kontrolden çıkmış gibi. İnsanlar fırsatı görünce hepsi birden başvurmuş, beş yüzü geçince başvuru bile kapatmış. Kısa ve öz yazanlara mı öncelik vermeli yoksa detaylı bilgi verenlere mi karar veremedim ben de!

Bu kadar çok insanın ihtiyacı olduğunu görmek beni üzüyor ama bu adamın tek başına bunu nasıl kaldıracağını bilmiyorum. Umarım en iyisini yapar.

Burs olayına ilgi çok fazla be, adam da iyilik yapmaya çalışıyor ama işler biraz karışmış gibi. Kimseye kitap mı vermeli yoksa para mı vermeli karar veremez oldu. İnsanların ihtiyacı var ama bu kadar yoğun başvuru yüzünden adam zor durumda kalmış.

Valla adam iyilik yapmaya çalışmış ama işler biraz karışmış gibi. Beş yüz kişiye kadar diye başlamış, baksana iki yüze yakın başvuru gelmiş! Zavallı adamın kafası karışmış olacak. Kitap isteyenleri nasıl ayırtacak?

Umarım en iyisini yapar. İnsanların ihtiyacı var ama bu kadar yoğunluk zorlayıcı olabilir.

Burs olayına baksana, adam iyi niyetli ama işler kontrolden çıktı gibi. Adam beş yüz kişiye kadar diye başlamış, şimdi o sayıya çoktan ulaşmış. Bir de bu kadar çok e-postaya cevap yazması lazım... Zavallı adamın kafası karışmış olacak. Kimileri kitap istiyor, kimileri para. İşte böyle güzel niyetler bazen böyle sonuçlanıyor işte.

Belki daha iyi bir sistem kurmalıydı. Ama olsun, en azından yardım etmeye çalışıyor, bu da önemli.

Bu adam iyilik yapmaya çalışıyor ama işler kontrolden çıktı gibi. Beş yüz kişiye kadar diye başlamış, şimdi o sayıya çoktan ulaşmış. Zavallı adamın kafası karışmış olacak. Kimileri kitap istiyor, kimileri para. İşte böyle güzel niyetler bazen böyle sonuçlanıyor işte.

Belki daha iyi bir sistem kurmalıydı. Ama olsun, en azından yardım etmeye çalışıyor, bu da önemli.

hmm, Burs falan güzel şey tabi ama insan kendisini tanıtmayı bilmeli ya... neyse, ben bi bakayım bakalım kimler başvurmuş?

Bu burs işi tam bir karmaşa oldu ya! İnsan kendini tanıtırken de zorlanıyor, nasıl anlatacaklarını bilemiyor. Bir de bu kadar çok başvuru olunca iş daha da zorlaşıyor. 500 kişiyi geçtikten sonra artık başvuruları kabul etmeyi bırakıp sayıya bakmadan değerlendirmeye başlayacağım gibi duruyor. Neyse, bakalım kimlere nasıl bir yardım eli uzatabiliriz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri