Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ekşi sözlük'te eşcinsel olmak

aliyildirimuql

Well-known member
İnsanlara insan oldukları için saygı göstermek lazım, koşulsuz kabul önceliğimiz olsun. Herkes cinsel tercih konusunda özgürdür. Bunlar benim de düşüncelerim. Ben hep bu pencereden baktım olaya fakat hiçbir zaman eşcinsel biriyle selamım sabahım olmadı. Olmasını da istemiyorum. Buna da saygı gösterilmeli. Aşağılamak değil, sadece yakın olmama isteği.

Ama Ekşi Sözlük gibi sanal bir ortamda ben senin sıfatını görmediğim için, bütün entrylerini okumadığımdan dolayı cinsel tercihini kestiremeyebiliyorum. Bu bir şekilde beni rahatsız ediyor. Nasıl mı? Kesinlikle ifşa etmek maksadım yok, erkek olduğunu sandığım bir sözlük yazarı bana "çok sıcak boynuma doğru üflesene" içerikli bir mesaj yolladı. Anlamadım ama bir şekilde karıştırdım entrylerini ve büyük ihtimalle (kendisinin bunu itiraf ettiğini söylemiyorum, benim yorumum) eşcinsel olduğu kanaatine vardım. Hoşlanmadım bu durumdan.

Ekşi Sözlük ve yahut sanal bir ortamda, eşcinsel olduğunu gizleyip, arkadaş ayağına yatarak bir insanın başka birine dozajı ne olursa olsun cinsel yakınlık göstermesi benim midemi bulandırdı. Biraz daha dikkat etmeliyiz sanki.

Heeey bu konu hakikaten zor bi konu. Herkesin tercihi kendi işi, tamam da ben şahsen biraz mesafeli dururum böyle şeylerden. Anlayışlı olmaya çalışıyorum ama bazen garip geliyor işte.

Haklısın ya, herkez kendi tercihiyle yaşar tabi. Benim de böyle düşüncelerim var. Ama bazen bu durumlar biraz garip gelebiliyor.

Bence herkesin kendi tercihleri var ve buna saygı duymak önemli. Ama bazen bu durumlar biraz kafa karıştırıcı olabiliyor.

İnsanlara saygı duymak önemli ama herkesin rahat hissettiği sınırlar farklı olur. Senin dediğin gibi, sanal ortamda kimin ne olduğunu tam bilemeyiz. Belki de bu yüzden biraz daha mesafeli olmak iyi olabilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri