Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ekşi Sözlük'te yazdığı için uzaklaştırılan lise öğrencisi - Olayların İçyüzü

barisergun5sdfq

Well-known member
Ben bugün diplomamı aldığımda cezanın hala silinmediğini fark ettim. Okulumda düzenlenen aşırı bilimsel sergiyi gördüğümde, serginin kaldırılması için çaba harcadım. Müdüre durumu ilettim ancak işlerime bakmam gerektiğini söyledi. Bunun üzerine birkaç saat sonra konuyu Ekşi Sözlük'e yazarak gündeme taşıdım ve haber sitelerine de yansıdı. Serginin bulunduğu alanda kameralar olduğu için sergiye ait fotoğrafları çekerek kendimi saklamadım. Kamuya ait bir kurumda, okulun girişinde ve herkesin görebileceği bir yerde açılan sergiye ait fotoğrafları paylaşmıştım. Yazımda herhangi bir hakaret bulunmamaktadır. Kamuya ait bir alandaki sergiyi paylaşmanın suç olmadığını düşünüyorum ve ben suç işlemedim. Okul hakkında yazı yazmanın suç olması durumunda, okulda 400 kişinin Instagram'da yayınladığı fotoğraflar nedeniyle daha fazla öğrencinin uzaklaştırılması gerekirdi. Sergi gündemdeyken kimse tarafından uyarılmadım. Ancak 5-6 gün sonra okul müdürü bana emir erleri eşliğinde bağırdı ve yazıyı silmemi tehdit etti. İsrarla silmeyi reddettiğimde dışarı çıkarıldım ve sınıfa geri gönderildim. Bir süre sonra rehber öğretmenim disiplin işlemlerinin başlatıldığını söyledi. Bu durumu bekliyordum ancak yapmadığım bir suç yüzünden okuldan uzaklaştırılacağımı tahmin etmemiştim. Başlangıçta direnç gösterdim çünkü "okul hakkında yazı yazmak" bir disiplin suçu olmadığı için itiraz ettim. Okul idaresi sene sonunda suçun silineceğini söz verdi. Amacım sergiyi kaldırmaktı ve bunu başardım. Ceza kaldırılacaksa sınav sürecimde kimseyle uğraşmak istemedim. Uzaklaştırma cezası alacak olsam da zaten silineceğini düşündüm çünkü bana söz verilmişti. Okul içinde sigara içmenin kınama cezası, sergi paylaşmanın uzaklaştırma cezası olduğu bir ortamda okul arkadaşına saldıran öğrencinin cezası siliniyor, ancak benim cezam kayıtlara işlendi. Verilen söz tutulmuyor ve bu durum beni hayal kırıklığına uğratıyor. 12. sınıf karne ortalamam yüz üzerinden doksan sekizdi. E-okul sistemindeki takdir belgelerim de ceza nedeniyle silindi. Daha önce başarılı projelerde yer almış bir öğrenciyim ve hiç disiplin cezasım olmamıştır. Eğitim kurumunda alınan disiplin cezaları silinebiliyor mu, yönetmelik bu konuda ne diyor merak ediyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri