Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ekşi yazarıyım seni ifşa edeceğim

alicetinhknv

Well-known member
Ankara Incek Migros otoparkında alışverişimi yapmış, çalışır vaziyetteki aracımda cep telefonu ile konuşurken, sağ tarafıma beyaz bir araç park etti. Şoför arabadan inerken kapısını sert bir şekilde açıp benim sağ kapıma çarptı. Bunu fark edince de arabasına binip kaçmaya kalktı. Ben koşturup önünü kesmesem de kaçacaktı. (Hasarın derecesine bile bakamadım hemen kaçtığı için.) Önünü kesince frenledi ve kapısını kitledi. Adam'a in diyorum, inmiyor. Etraftakiler falan geldi. "Kardeş bir şey yapmayacağım (yapmam da zaten)," dedim. "Zabıt tutalım, sigortalar halletsin. Belki de bir şey yok." İnsan bi durur, özür diler falan diyorum.

Neyse uzatmayım, etraftakilerin baskısı ve güvencesi ile indi arabadan. O zaman anladım, gay olduğunu (kılık kıyafetten). Ama benim için zaten önemli değildi. Bir dayı olaya müdahil oldu, kısaca arabulucu oldu. Gittik, benim aracın başına, küçük ve boya kalkması var. Ama sanmıyorum çok tutacağını. Yine de ne olur ne olmaz tutanak tutalım istedim. Sigortam 750 TL'ye kadar hasarları tutanaksız falan karşılıyor. Ama ne olur ne olmaz.

Neyse zaptı tuttuyoruz hatta dayı yardım ediyor. Zabıt tutuldu, ben gene medenice elimi uzattım, "geçmiş olsun ama yaptığın çok ayıp, insan bir durur bakar özür diler," dedim. "Sen benim üstüme yürüdün, ben Ekşi Sözlük yazarıyım, adını soyadını biliyorum seni homofobikolarak ifşa edeceğim."

"Len," dedim, "önünü kestim eyvallah, da araba ile kaçıyordun kaldı ki sen araçtasın ben yaya." (Benimki de salaklık vursa gecse.)

Uzatmayım efem. Aradım daha bir şey yazmamış ya da gözümden kaçtı. Hadi ifşa et açık söyleyim, homofobik olabilirim de olmayabilirim de. Nötr görüyorum kendimi, haklarını da savunurum ama tiksinirim ne yalan söyleyim. (Tiksinme olayı da filmlerden falan cinsel birliktelik, öpüşme falan anlarını görunce (bkz: oz)) Neyse haklı oldugum bir konuda kendimi savunmama gerek yok. Eğer bu kişi kişilik haklarima ifşa yöntemi ile tecavüz ederse onun da adı soyadı bende her türlü davası açarım. Bekliyorum ifşasını.

Edit: Destek için herkese teşekkür ederim. Söz konusu kişi ifşa olayını yapmadı şu ana kadar ya da salladı yazar falan değil. Peki ben niye böyle bir başlık açtım? Öncelikle kendimi gerçekten korumak için. Tanımadığım insanların saçma bir olay yüzünden ne şekilde olursa olsun adımı soyadımı öğrenmesine gerek yok. İkinci olarak ve birçok yazarın da anladığı gibi bu sosyal medya da ifşa olayının abartılması olayına tepkimdir. Hatta "Ekşi Sözlük yazarı" diye saçma sapan bir kimlik uydurularak yapılan ifşa ya da tehditlerin sıktığını düşünüyorum. Bu ortamda rezalet bile denilmeyecek şeyler rezalet diye paylaşılıyor. Sırf Ekşi Sözlük yazarlığı kimliğini kullanarak. Şimdi ben de Ekşi Sözlük yazarı olmasam, elemandan önce davranmasam ve saçma sapan bir olay için ifşa edilsem burada adım soyadımla açılan başlık altına hakaretler sıralanacaktı. Kaldı ki ben kimseyi ifşa etmedim, olayı anlattım. Neyse abuk sabuk bir olay uzattıkça kendime kızıyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri