Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Elizabeth Asiedu

bullvar_katip

Administrator
Elizabeth Asiedu, Kansas Üniversitesi'nde ekonomi profesörüdür. Dış yardım, dış kaynaklı yatırım (DYY) ve cinsiyet etrafında odaklanan araştırmaları kolaylaştırdı. Afrikalı Kadınların Gelişimi Derneği'nin (AAAWE) kurucusu ve örgütün şu anki başkanıdır. Asiedu, Journal of African Development'ın editörüdür. Eğitim Asiedu, 1988 yılında Gana Üniversitesi'nden bilgisayar bilimi ve matematik alanında lisans derecesi olan birinci derecesini aldı. Daha sonra Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi'nden matematik alanında MS (1992), ekonomi alanında MS (1994) ve ekonomi alanında doktora (1998) aldı. Kariyer Asiedu, 2012'den beri hem lisans hem de lisansüstü ekonomi dersleri verdiği Kansas Üniversitesi'nde ekonomi profesörü olarak çalışmaktadır. Asiedu, 2007'den 2009'a kadar Kansas Üniversitesi'nde ekonomi bölümünün yardımcı başkanı ve lisansüstü çalışmalarının direktörüydü. Afrika Finans Ekonomisi Derneği'nin (AFEA) yönetim kurulu üyesidir, 2011 ile 2013 yılları arasında örgütün başkanı ve 2007-2010 yılları arasında başkan yardımcılığı yapmıştır. Ayrıca, 2017-2018 yılları arasında Journal of African Development (JAD) dergisinin editörüydü. Dr Asiedu ayrıca Afrikalı Kadınların Gelişimi Derneği'nin (AAAWE) kurucusu ve başkanıdır. 2016-2019 yılları arasında Ulusal Ekonomi Birliği'nin yönetim kurulunda yer aldı. Asiedu aşağıdakilerin bir üyesidir; Küresel Araştırma Yarışması Yönlendirme Komitesi, Küresel Geliştirme Ağı, Hindistan, Ekim 2011-Halen Seçkin Dış Referans Grubu, Afrika Kapasite Geliştirme Vakfı, Zimbabve, Nisan 2012-Halen Finlandiya, Mayıs 2010-Ocak 2011 Birleşmiş Milletler Üniversitesi / Dünya Kalkınma ve Ekonomik Araştırma Enstitüsü'nün (UNU / WIDER) on yıllık incelemesini yürütmek üzere dört burslu uluslararası panel komitesi üyesi Ödüller Kemper Öğretim Ödülü, 2008, Kansas Üniversitesi Byron Shutz Öğretimde Mükemmeliyet Ödülü, 2008, Kansas Üniversitesi Ayrıcalıklı Kadın Ödülü, 2008, Kansas Üniversitesi Üstün Kadın Eğitimci Ödülü, 2003, Kansas Üniversitesi Illinois Üniversitesi PanHellenic Council Öğretim Ödülü, 1996 American Association of University Women (AAUW) Bursu, 1995-1996 Haziran 2017 itibarıyla Sosyal Bilimler Araştırma Ağı (SSRN) İstatistikleri Emerging Scholar Award, 2007, Diverse: Sorunlar in Higher Education tarafından verildi. Ülke çapında ödül, akademideki azınlık öğretim üyelerini onurlandırıyor; Yılda 10 ödül Fulbright Uzman Akademisyen Listesi, Kasım 2008-Günümüz Big XII Bursu, Ağustos 2008-Haziran 2009 Kaynakça Kategori:Afrikalı Amerikalı akademisyenler Kategori:Kansas Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Yaşayan insanlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri