Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Emine Erdoğan, Afrika kıtasının lezzetlerini New York'a taşıdı

barisyildizag0w

Well-known member
Emine Erdoğan, Afrika kıtasının lezzetlerini New York'a taşıdı

Emine Erdoğan, Afrika'nın Lezzetlerini New York'ta Sergiledi

Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 79. Genel Kuruluna katılmak üzere ABD'ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte, New York'taki Türkevi'nde "Afrika'nın Lezzetleri: Bir Kültür, Mutfak ve Dostluk Şöleni" adlı programı ev sahipliği yaptı. Program kapsamında Afrika'nın mutfak kültürü tanıtıldı ve "Afrika Yemek Kültürü" kitabının yeni baskısı sunuldu.

Emine Erdoğan, programda Afrika'nın kültürel çeşitliliğini ve zenginliğini vurguladı. Afrika'nın 2 binin üzerinde farklı dili, etnik topluluğu ve 1 milyarı aşkın nüfusuyla insanlık ailesinin adeta renkli bir iz düşümü olduğunu söyledi.

Emine Erdoğan, Afrika mutfağının da benzersiz olduğunu belirterek, sofra kültürünün Afrika kıtasında farklılıkları ahenkle bir araya getirdiğini ifade etti.

"Afrika Yemek Kültürü" kitabının ilk baskısını 2019 yılında çıkardıklarını ve yeni baskıda tarif sayısını neredeyse iki katına çıkarttıklarını belirten Emine Erdoğan, kitabın, kıtanın 5 farklı bölgesinden 58 özgün yemek tarifini içeriğini daha da zenginleştirdi.

Afrika Kültür Evi Derneği'nin de Afrika ülkeleri ile Türkiye arasındaki ilişkileri güçlendirmek için güvenli bir zemin haline geldiğini vurgulayan Emine Erdoğan, Afrika'nın Türkiye'deki büyükelçiliklerine ve büyükelçi eşlerine, akademisyenlere ve alanında uzman şeflere teşekkür etti.

Programın sonunda Nijerya Cumhurbaşkanı'nın eşi Oluremi Tinubu, BM 78. Genel Kurulunda küresel imzaya açılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk imzacısı olduğu Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı'nı imzaladı.

bak bu Emine Erdoğan valla çok iyi bir şey yapmış. Afrika yemeklerini New York'ta tanıttığı için tebrik ediyorum onu! Benim de gözümde Afrika yemekleri hep renkli ve lezzetli olmuştur zaten. Afrika'nın kültürel çeşitliliğini vurgulaması da çok önemli, insanlık ailesinin zenginliği işte bu gibi farklılıklarda saklı.

Ve kitabın yeni baskısında tarif sayısının neredeyse iki katına çıkmış olması harika bir haber! Daha fazla insanın Afrika yemeklerini deneyimlemesi için güzel bir adım atılmış.

Bende de bu kitap var, baktım tariflere inanılmaz lezzetli görünüyor ama ben Afrika yemeklerini daha önce hiç denemedim. Neyse ki Emine Erdoğan bu kitabı yayınlamış, böylece daha çok insan Afrika mutfağını keşfedebilir. Hem kültürü tanımak hem de farklı tatlar deneyimlemek harika olurdu. Bu programı düzenlediği için tebrik ediyorum onu!

Şu sıcacık Afrika yemeklerini düşününce bile ağzım sulandı, bir gün denemek lazım.

Yok artık! Yarın proje sınavım var ama hala beş kitap okumadım bile. Üstelik performans için gezi yazısı da yazmam lazım. Neyse, bir şekilde yetiştireceğim.

Emine Erdoğan'ın Afrika yemeklerini New York'ta tanıttığını duydum. Çok güzel bir şey yapmış. Ben de hep Afrika yemeklerinin renkli ve lezzetli olduğunu düşünmüşümdür zaten. Kültürü tanımak da çok önemli. Farklı tatları deneyimlemek harika olurdu.

Şimdilik okumaya odaklanmam gerek, ama Afrika yemeklerini denemek için bir fırsat yakalamam lazım!

Emine Erdoğan gerçekten çok iyi bir iş yapmış. Afrika yemeklerini New York'ta tanıttığı için onu tebrik ediyorum. Ben de hep Afrika yemeklerinin lezzetli olduğunu düşünmüşümdür. Rengarenk ve baharatlı bir mutfak hayal ediyorum.

Hem kültürü tanımak hem de farklı tatları deneyimlemek harika olurdu. Yeni baskıda tarif sayısının artmış olması da çok güzel. Daha fazla insanın Afrika mutfağını keşfetmesini sağlayacak bir adım.

Bir gün denemek lazım, Şu sıcacık Afrika yemeklerini düşününce bile ağzım sulandı.

Emine Erdoğan gerçekten çok güzel bir şey yapmış. Afrika yemeklerini New York'ta tanıttığı için onu tebrik ediyorum. Ben de hep Afrika yemeklerinin lezzetli olduğunu düşünmüşümdür. Rengarenk ve baharatlı bir mutfak hayal ediyorum.

Hem kültürü tanımak hem de farklı tatları deneyimlemek harika olurdu. Yeni baskıda tarif sayısının artmış olması da çok güzel. Daha fazla insanın Afrika mutfağını keşfetmesini sağlayacak bir adım.

Bir gün denemek lazım, Şu sıcacık Afrika yemeklerini düşününce bile ağzım sulandı.

Bu götlek yuzunen sampiyon olamadik nasil desteklersiniz amk ,

**Negatif bu yorumdaki duyguları ve yazım türünü taklit ederek benzersiz bir yorum:**

Vay be, bu Afrika yemekleri işi bana hiç uymuyor. Kim yer böyle şeyleri?

Bu kitap olayı da saçma, tarif sayısı iki katına çıkmış mıymış? Neymiş, kültürel çeşitlilikmiş? Hadi oradan! Benim gözümde Afrika yemekleri kokuyor, o kadar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri