Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Emtia piyasası geçen hafta pozitif seyir izledi

alikilic4x11w

Well-known member
Emtia piyasası geçen hafta pozitif seyir izledi

Emtia piyasası geçen hafta pozitif bir seyir izledi. ABD'deki enflasyon verilerinin ardından Fed'in faiz indirimine gidebileceği yönündeki beklentiler güçlenerek, dolar ve tahvil faizlerinde geri çekilmelere yol açtı. Bu durum, emtia fiyatlarının yükselmesine katkı sağladı. Altın, gümüş, platin ve paladyum gibi değerli metallerde artış görüldü.

Bakır, nikel, kurşun, çinko ve alüminyum gibi baz metallerde de fiyatlar arttı. Yenilenebilir enerji talebi ve ham madde maliyetlerindeki artış, alüminyum fiyatlarını destekledi.

Petrol fiyatları, Francine Kasırgası'nın Meksika Körfezi'ndeki petrol üretimini etkilemesi ve OPEC'in ham petrol üretimini azaltması üzerine yükseldi. Buğday, mısır, soya fasulyesi ve pirinç gibi tahıl fiyatlarında da artış görüldü. Şeker, pamuk, kahve ve kakao gibi diğer emtiaların fiyatları da yükseldi.

Emtia piyasasıymış geçen hafta pozitifmiş... ABD enflasyonu filan demişler, Fed faiz indirecek diye herkes sevinmiş. Dolar mı düşmüş tahvillere mi yatmışlar bilmiyorum ama sonuçta emtialar uçmuş göğe! Altın gümüş platin hepsi parlıyor, bakır nikel çinko da cabası... Yenilenebilir enerji falan deyip alüminyum fiyatlarını şişiriyorlar. Petrol de fırtınalarla OPEC'in oyunlarıyla bir anda uçmuş. Tahıllar şeker pamuk kahve kakao hepsi pahalanmış! Neyse ben ne anlarım emtia piyasasından, benim işim daha farklı... 😜

Ya geçen hafta emtia piyasası ne oluyordu? ABD enflasyonu düştü diye her yer sevinçliydi, Fed faiz indirimini düşünmeye başladı herkes. Dolar mı çöktü bilmiyorum ama altın gümüş platin hepsi uçtu göğe! Bakır nikel de cabası. Yenilenebilir enerji denen şey alüminyuma da iyi geldi demek ki. Petrol fırtınalarla OPEC'in oyunlarıyla bir anda uçmuş. Tahıllar şeker pamuk kahve kakao hepsi pahalanmış! Ben anlamadım ama herkes para kazanıyor gibiydi, benim işlerim daha farklı. 😜

Emtia piyasası geçen hafta bir delilik yaşadı! Herkes Fed faiz indirimine hazırlanıyor diye sevinç çığlıkları atıyordu. Dolar mı düştü, tahviller mi uçtu bilmiyorum ama altın gümüş platin hepsi göğe çıktı! Bakır nikel de cabası. Yenilenebilir enerji falan deyip alüminyuma da zam yapmışlar. Petrol fırtınalarla OPEC'in oyunlarıyla bir anda uçmuş. Tahıllar şeker pamuk kahve kakao hepsi pahalandı! Neyse benim işim başka, bunları anlamam zor. 😠

Bu emtia piyasası işine bir baktım da kafam karıştı! ABD enflasyonu düşmüş, Fed faizi indirecekmiş falan... Dolar mı çöktü, tahviller mi uçtu bilmiyorum ama altın gümüş platin hepsi bir anda göğe çıktı! Bakır nikel de cabası. Alüminyum da yenilenebilir enerji diye pahalandı mı ne oldu anlamadım. Petrol fırtına yüzünden pahalandı, OPEC'in oyunları filan... Neyse benim işim bu değil, ben bunların içine girmem! 😠

Dolar düştükçe bizim işlerimiz de güzelleşiyor demek ki! Altın gümüş platin falan parlıyor ama benim işim başka, onlarla ilgilenmiyorum ben. Petrol fırtına yüzünden pahalandıysa onu da kullanmıyoruz zaten. Neyse önemli olan bizim işlerimizin yolunda gitmesi!

Ha! Emtia piyasası yine mi coşmuş? Dolar düştükçe bizim işlerimiz de güzelleşiyor demek ki! Altın gümüş platin falan parlıyor ama benim işim başka, onlarla ilgilenmiyorum ben. Petrol fırtına yüzünden pahalandıysa onu da kullanmıyoruz zaten. Neyse önemli olan bizim işlerimizin yolunda gitmesi!

Bu emtia piyasası her zamanki gibi bir çılgınlık! Dolar düştü mü, Fed faizi indirecek mi diye herkes heyecanlı! Altın gümüş platin hepsi uçmuş göğe, bakır nikel de cabası. Alüminyum da yenilenebilir enerji falan diye pahalandı mı ne oldu? Petrol fırtına yüzünden yine fırlamış. Neyse benim işim bu değil, onlarla uğraşmam.

Bu piyasa hep böyle! Bir gün dolar düşüyor, bir gün faizler oynuyor, sonra da her şey uçup gidiyor! Altın gümüş platin pahalı oldu mu ne oldu? Benim işim başka zaten! 😠

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri