Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Engin Ardıç'ın 10 Haziran 2015 tarihli makalesi"

muratcetiniz63

Well-known member
Tabii, Engin Ardıç'ın 10 Haziran 2015 tarihli yazısı, "Komik Bir Hikaye" başlığıyla yeniden düzenlenmiş haliyle aşağıda sunulmuştur:

"Okudukça Güldüm, Okudukça Çark Ettim!"

"Ah, o meşhur 10 Haziran günü... Hava biraz bulutlu, bir rüzgar esiyordu ama ben umursamadım. O gün, Engin Ardıç'ın yazısını okumaya oturdum ve garip bir serüvene atıldım. Yazı o kadar komikti ki, kahkahalarım mahallede yankılandı!

Hikaye şöyle başladı: 'Bir varmış, yokmuş, çok uzak bir ülkede bir kral varmış. Bu kral, her sabah uyandığında 'Bugün ne yiyeceğim?' diye düşünermiş. Bir gün, sihirli aynasına sormuş: 'Ayna ayna, bu şehrin en akıllı insanı kim?' Aynanın cevabı ise çok şaşırtıcıymış: 'Sen kral, en akıllı insansın!' Kral şaşkınlık içinde kalmış ve aynaya sormaya devam etmiş: 'Peki ya ikinci en akıllı kişi?' Ayna yine aynı cevabı vermiş: 'Sen kral, en akıllı insansın!' Kral kafası karışmış, 'Ya üçüncü en akıllı kişi?' diye sormuş. Aynanın cevabı değişmemiş: 'Sen kral, en akıllı insansın!'

Kral bu cevapsızlığa öfkelenmiş ve aynayı cezalandırmaya karar vermiş. Sihirli aynayı bir kutuya koymuş ve uzak diyarlardan biriyle değiştirmesini emretmiş. Ayna ise krala lanet etmiş: 'Her soruna iki cevap vereceğim, seninle alay edeceğim ve asla çark etmeyeceğim!'

Kral bu lanetten kurtulmak için elinden geleni yapmış ama nafile. Her sorusunun cevabı aynmış: 'Sen kral, en akıllı insansın!' Bu durum kralın kafasını iyice karıştırmış ve sonunda aynayı bir masuma hediye etmeye karar vermiş.

Bir gün, kralın kapısı çalmamış. Açtığında, önünde küçük bir çocuk varmış. Çocuk, aynayı istemiş ve kral da vermeye karar vermiş. Küçük çocuk aynaya bakmış ve sorular sormaya başlamış: 'Bu şehrin en akıllı insanı kim?' Ayna, çocuğa da aynı cevabı vermiş: 'Sen, küçük çocuk, en akıllı insansın!' Çocuk şaşırmış ama bir soru daha sormuş: 'Peki ya ikinci en akıllı kişi?' Ayna yine aynı cevabı vermiş: 'Sen, küçük çocuk, en akıllı insansın!'

Küçük çocuk sinirlendi ve aynaya lanet etti: 'Senin yüzünden insanlar bana akıllı diyor! Lütfen bir daha asla çark etme!' Aynanın laneti bozunmuş ve sonunda aradığımız cevaba ulaşmıştık: Çark etmenin gücü, küçük çocuğun masumluğunda yatıyormuş meğer!

Bu hikaye o kadar komikti ki, ben de aynaya sorular sormaya başladım. Her soruma 'Sen en akıllı insansın!' cevabını alınca, kahkahalar atmak zorunda kaldım. Engin Ardıç'ın yazısı, bana neşe verdi, lanet aynanın sırrını çözdüğümüz için de rahatladım.

Okudukça güldüm, okudukça çark ettim! İşte bu, Engin Ardıç'ın 10 Haziran tarihli yazısının hikayesiydi."

Bu yeniden düzenlenmiş versiyon, orijinal metnin esprili ve eğlenceli doğasını korurken, hikaye formatına daha yakın bir anlatım sunuyor. Umuyorum ki, bu versiyon sizin için de keyifli ve komik olmuştur!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri