Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Enver Duran

bullvar_katip

Administrator
küçükresim|Prof. Dr. Enver Duran (2011) Enver Duran (d. 19 Haziran 1945, Bursa) Türk tıp profesörü, Kalp-Damar Cerrahisi uzmanıdır ve 2004-2012 yılları arasında iki dönem Edirne’de Trakya Üniversitesi Rektörlük yapmıştır. 2015-2016 öğretim yılında İstanbul Arel Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Vekilliğine getirilmiştir ve 2016 yılında üniversitenin yeni açılan sağlık bilimleri enstitüsünün kurucu müdürü olmuştur. Yaşamı Bursa’da büyümüş olan E. Duran 1951–1956 yılları arasında Bursa Reşit Paşa İlkokulu’nda, 1956–1960 yılları arasında Bursa Osmangazi Ortaokulu’nda, 1960-63 yıllarında Bursa Erkek Lisesi’nde eğitim gördükten sonra 1963 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi ve 1969 yılında mezun oldu. Ardından Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde Intern Doktor olarak görev yaptıktan sonra, 1971–1973 yıllarında İzmir’de İaşeli Revir’de Baştabip, 1973–1977 yılları arasında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında asistan olarak çalıştı. Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamlayarak 1977–1980 yıllarında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi Göğüs ve Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı oldu ve aynı Anabilim Dalında yardımcı doçent oldu. 16 Nisan 1985'te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp-Damar Cerrahisi Doçentlik Başarı Belgesini aldı ve doçentliğe atandı. 1985–1990 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi Kalp-Damar Cerrahisi alanında öğretim üyesi olarak çalışmış ve Mayıs 1990’da aynı Fakültede Profesörlük Başarı Belgesini alarak, profesör olarak atandı. 1990-1998 yıllarında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Kalp-Damar Cerrahisi Klinik Direktörlüğü, 1998-2004 yılları arasında da Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Profesör Doktor Enver Duran 2015 yılının sonbahar döneminden bu yana İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü başkanvekilliği yapmaktadır. Profesör Doktor Enver Duran 2015 yılının sonbahar döneminden beri İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde başkanvekilliği yapmaktadır. 2004 yılında Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Enver Duran 28 Temmuz 2006 tarihinde Edirne’de gerçekleştirilen 55. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’nın ardından Üniversitelerarası Kurul Başkanı oldu. 18 Ağustos 2006 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü’ne tedviren atanan Rektör Prof. Dr. Enver Duran, bu görevini 17 Mayıs 2007 tarihinde yeni rektör atanıncaya kadar yürüttü. 11 Haziran 2007 tarihinde Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne tedviren atandı ve bu görevini 2008 yılında tamamlamıştır. 2008 yılındaki rektörlük seçimlerinde yeniden atanan Prof. Dr. Enver Duran 2012 yılına kadar Trakya Üniversitesi Rektörlüğü görevini sürdürmüştütr. Dış bağlantılar Trakya Üniversitesi Ana Sayfası* Kirklareli Üniversitesi Ana Sayfası Namik Kemal Üniversitesi Edirne 1 Kategori:1945 doğumlular Kategori:Türk profesörler Kategori:Türk cerrahlar Kategori:Trakya Üniversitesi rektörleri Kategori:Üniversitelerarası Kurul Başkanları Kategori:Bursa Erkek Lisesinde öğrenim görenler Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Bursa doğumlu bilim insanları Kategori:Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenim görenler Kategori:Trakya Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Gülhane Askeri Tıp Akademisi öğretim üyeleri Kategori:Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Kategori:İstanbul Arel Üniversitesi dekanları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri