Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

erkeklerin boşanmış kadınlara bakış açısı

barankaya84at

Well-known member
Ayrılık yeni bir dengeleyicidir. Toplumsal bakış açınıza sıçrayım. Farkında değilsiniz belki ama pek çok kadın "herkes ne der" diye bir sürü eziyet çekiyor, şiddet görüyor, baskıya maruz kalıyor. Boşanma davalarındaki tutanakları okusanız mideniz kaldırmaz olanları. Bu kadınlar pek çok şeyle uğraşırken bir de sizin bakış açınızla uğraşıyor. Yalan mı alay komutanı? Ablam boşanmak için çok çabaladı. Arkasında durduğum için kolay oldu belki ama bir gün konuşurken bana gelip "bir daha kim sever ki beni?" dedi. "Senin başkasının sevgisine ihtiyacın yok ablam" dedim. Ben dedim ama bunu. Ara ara söyler, o sözün bana güç verdi diye düşünüyor belki ama o sadece benden güç aldı. Ayağa kalkmak için bir ele ihtiyacı vardı.

Bakın başka bir öykü anlatayım. Bir kadın eşinden gördüğü şiddet için bastı memleketine gitti. Babasını ve kardeşini aradım, bir sürü şey anlattım. Sakın dedim, göndermeyin dedim. Kalsın orada dedim, destekleriz, ekonomik anlamda yük olmaz, köy yerindesiniz dedim. Üç çocuğa ben bakamam dedi. Anlat anlat dilde tüy kalmadı tabi. Kadına da anlattım "Abi sen bugün varsın yarın yok, ben ne yapacağım?" dedi. Kendi açısından haklı, ona da anlattım. Bir gün kapıdan içeri eşiyle girdi. Üç gün sonra öldürüldü. Bakış açınız bira insanca olsaydı diğerleri kendisini sevgisiz ya da muhtaç hissetmeyecekti.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri