Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Erol Sabancı

bullvar_katip

Administrator
Erol Sabancı (d. 12 Haziran 1938, Kayseri) Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Akbank Yönetim Kurulu Şeref Başkanı, Yönetim Kurulu Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi'dir. Türk bankacılık sektörünün duayenlerinden biri olarak kabul edilen Erol Sabancı, Hacı Ömer ve Sadıka Sabancı çiftinin beşinci çocuğu olarak 12 Haziran 1938 tarihinde Kayseri’de doğmustur. Lise öğrenimini, Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlayan Erol Sabancı, yükseköğrenimini İngiltere’de Manchester College of Commerce’de tamamlamıştır. 1960 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra iş hayatına aile şirketi olan Bossa Un Fabrikası’nda başlayan Erol Sabancı, aynı zamanda Bossa Tekstil Fabrikası’nın Finans Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir. 1967 yılından beri Akbank Yönetim Kurulu Üyesi olan ve 17 Mart 1998 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Erol Sabancı, 28 Mart 2008 tarihinde Yönetim Kurulu Şeref Başkanı ve Yönetim Kurulu Danışmanı olmuştur. Erol Sabancı ayrıca, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir. 1964 yılında Belkıs Onay ile evlenen Erol Sabancı, Suzan Sabancı Dinçer ve Çiğdem Sabancı Bilen’in babasıdır. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi olan Suzan Sabancı Dinçer Citigroup Uluslararası Danışma Kurulu Üyesi'dir. Kaynakça Sabancı Holding Resmî Web Sitesi - Erol Sabancı Akbank Web Sitesi - Erol Sabancı Kategori:1938 doğumlular Kategori:Sabancı ailesi Kategori:20. yüzyıl Türk iş insanları Kategori:21. yüzyıl Türk iş insanları Kategori:Türk dolar milyarderleri Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Kayseri doğumlu iş insanları Kategori:Tarsus Amerikan Kolejinde öğrenim görenler Kategori:Türk girişimciler Kategori:Sabancı Holding Yönetim Kurulu üyeleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri