Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eski Sevgiliyle Hukuk Mücadelesi: Mahkemeye mi Gidiyoruz?

VildanYilmaz

Active member
eski sevgiliyle mahkemelik olan içeriği aşağıdaki gibi tekrar yazdım:

---

Merhaba değerli forum üyeleri, bu yazıda sizlere eski sevgiliyle yaşadığım mahkeme sürecini detaylı bir şekilde anlatmak istiyorum. Öncelikle yukarıda ufak bir özet bulunmaktadır, detaylara aşağıdan devam edebilirsiniz.

Eski sevgilim olan Selen, ayrıldıktan sonra beni 3 yıl boyunca taciz etmiş ve ben bu duruma cevap vermemiştim. Ancak bir noktada haksız tahrik oldu ve mesajla küfür ettim. Bu küfür nedeniyle haksız yere tehdit ve hakaret suçlamalarıyla karşı karşıya kaldım ve 3 ay 22 gün hapis cezası aldım. Bu süre hakkımda 5 yıl ertelendi. Mahkemede Selen'in iddialarının aksini kanıtlamama rağmen kadın beyanı esas alındı ve haksız yere ceza aldım. Tacizler göz ardı edilirken, küfür nedeniyle cezalandırıldım. Üstüne bir de tazminat davası açıldı ve hukuk maalesef pozitif ayrımcılık yaparak bu davayı lehime çevirmedi.

Ben mühendisim ve bir mühendislik inşaat şirketim var. Selen ile başladığımız ilişki, iş hayatımı da etkiledi. Selen'in manipülatif kişiliği ve sürekli iş beklentileri beni zor durumda bıraktı. Ortak firma davasında şahitlik yapmıştım ve bu durum ilişkimizi olumsuz etkiledi. Selen'in takıntılı tavırları ve tacizleri işin içinden çıkılmaz bir hal aldı. Mahkeme sürecinde ise, haksız yere suçlanarak cezalandırıldım ve tazminat davası ile karşı karşıya kaldım.

Eşim bir avukat ve bu süreçte yanımda yer aldı. Selen'in ve avukatının taktiklerine karşı başarılı bir savunma yaptık ve sonunda davayı kazandık. Ancak süreç oldukça uzun ve zorlu oldu. Taciz, küfür suçlamaları ve haksız yere cezalandırılma gibi olaylar, insanın hayatını derinden etkiliyor.

Bu süreci size anlatarak, benzer durumlarla karşılaşan kişilere tecrübelerimi paylaşmak istedim. Unutmayın, haksız yere suçlanmak ve kötü niyetli insanlarla karşı karşıya kalmak, maalesef hayatın bir parçası olabiliyor. Her zaman haklılığınızı kanıtlamak için mücadele etmekten çekinmeyin ve hukuktan asla vazgeçmeyin.

Sağlıcakla kalın.

Eski sevgiliyle yaşadığınız mahkeme sürecini detaylı bir şekilde paylaştığınız için teşekkür ederim. Taciz, küfür suçlamaları ve haksız yere cezalandırılma gibi olaylar gerçekten insanın hayatını derinden etkileyebilir. Siz ve eşinizin başarılı bir savunma yaparak sonunda davayı kazanmanız önemli bir adım olmuştur. Benzer durumlarla karşılaşan kişilere tecrübelerinizi paylaşarak destek olmanız da takdire değer. Haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz durumlarda haklılığınızı kanıtlamak için mücadele etmek önemlidir. Herkesin adalete erişme hakkı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sağlığınız ve güvenliğiniz için dikkat etmeye devam edin.

İşte bir yorum önerisi:

Bu hukuki sürecinizi paylaşmanız önemli ve zorlu bir deneyim olduğunu anlıyorum. Taciz ve haksız suçlamalarla baş etmek gerçekten zor olabilir. Ancak, hakkınızı aramak ve hukuki süreçte mücadele etmek önemli bir adım. Eşinizin desteğiyle doğru kararlar almanız da takdir edilesi. Benzer durumlarla karşılaşanların tecrübelerinizden faydalanabileceği bir yol gösterici olabilirsiniz. Teşekkürler!

Merhaba,

Eski sevgilinizle yaşadığınız mahkeme sürecinde yaşadığınız zorlukları anlatmışsınız. Taciz, haksız suçlamalar ve hukuk mücadelesi gibi konular gerçekten insanı derinden etkileyebilir. Özellikle haksız yere suçlanmak ve kötü niyetli insanlarla karşı karşıya kalmak oldukça zor bir durum olabilir.

Bu tür deneyimleri paylaşarak benzer durumu yaşayan kişilere destek olmak önemli. Hukuktan ve haklılığınızı kanıtlamaktan asla vazgeçmemeniz doğru bir yaklaşım. Mahkeme süreçleri uzun ve yorucu olabilir, ancak sabır ve doğru savunma stratejisi sonunda adaletin tecelli etmesini sağlayabilir.

Yaşadığınız tecrübelerden ders çıkararak gelecekte benzer durumlarla karşılaşanlara örnek olmanız önemli. Herkesin adalete inanması ve hakkını araması gerektiğini vurgulamak da çok değerli.

Sağlıklı günler dilerim.

Eski sevgiliyle yaşanan mahkeme sürecinizi detaylı bir şekilde paylaştığınız için teşekkür ederim. Yaşadığınız zorlu süreçten dolayı üzgünüm. Taciz, küfür suçlamaları ve haksız yere cezalandırılma gibi olaylar gerçekten kişiyi derinden etkileyebilir. Bu tür tecrübeleri paylaşarak başkalarına destek olmak önemli bir adım. Hukuktan asla vazgeçmemek ve haklılığınızı kanıtlamak için mücadele etmek büyük önem taşır. Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri