Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eskişehirspor 2007-08 sezonu

bullvar_katip

Administrator
Eskişehirspor'un 2007-08 sezonunda oynadığı maçların listesidir. 2007-08 sezonunda Eskişehirspor 1. Lig ve Türkiye Kupası'nda mücadele etmiştir. Yeni sezonda kadrosunda birçok değişiklik yapan Eskişehirspor önceki sezondan 10 futbolcuyla yollarını ayırmış ve yeni sezona 14 yeni transfer ile girmiştir. Alt yapıdan Berkay Onarıcı ve Orhan Altın A takıma çıkarılmıştır. Teknik direktör Metin Diyadin iki genç oyuncu için "İkisi de büyük yetenek. Tek eksikleri kuvvet ve ve tecrübe. Bu özellikleride kazandılar mi görün o zaman.” yorumunda bulunmuştur. Ayrıca 4 büyüklerde de oynamış olan tecrübeli futbolcu Sergen Yalçın'ı ve Antalyaspor'un golcü futbolcusu Coşkun Birdal'ı transfer etmiştir. Yeni sezona girilirken yönetim açık tribünün kapısına ilk kurucu başkanı Aziz Bolel’in ismini vermiştir. Ligi 4. sırada bitiren Eskişehirspor play-off müsabakalarında ligi 5. olarak tamamlayan Diyarbakırspor ile eşleşmiştir. Diyarbakırspor'u penaltılar sonucu 6-5 eleyen takım finalde Boluspor'u 2-0 yenerek Süper Lig'e çıkan 3. takım olmuştur. Kadro Teknik Ekip <table style="font-size:100%"> Hazırlık maçları TFF 1. Lig upright=0.91|küçükresim|Play-off final maçı Es-Es taraftarları upright=0.91|küçükresim|Maç sonrası 1. Lig'de ilk üç maçını kayıpsız geçen Eskişehirspor, dördüncü haftada hakem kararlarının çok tartışıldığı bir maç sonunda deplasmanda Malatyaspor'a 2-1 yenilmiştir ve ikinci hafta ele geçirdiği liderliği Malatyaspor'a devretmiştir. 5. Haftada Antalyaspor ile oynadığı maçı son iki dakikada yendiği gollerle karşılaşmayı 3-1 kaybetmiştir. Maçtan sonra yapılan röportajda teknik direktör Metin Diyadin maç ile ilgili şunları söylemiştir: "5-6 hafta sonra hedef oynayacak takım sayısının 5'e düşeceğini tahmin ediyorum. Biz bu takımların içinde olacağız. Bu ligde maç kazanmak kolay değil, hiçbir takım hiçbir yerde ismiyle oyun kazanamaz." Ligin 7. haftasında Sergen'in attığı 2 golle Giresunspor'u mağlup ettiği maçtan sonra teknik direktör Metin Diyadin Sergen ile ilgili şunları söylemiştir: "Giresunspor maçında mücadelemizin karşılığını galibiyetle aldık. İlk 11'de şans verdiğim Sergen görevini en iyi şekilde yerine getirerek kendisine inananları mahcup etmedi. Kendisine teşekkür ediyorum." Ligin 10. haftasında yönetim Diyarbakırspor maçının tüm gelirlerini şehit ailelerine bağışlayacağını açıklamıştır. Başkan Nebi Hatipoğlu konuyla ilgili şöyle konuşmuştur. "Yönetim olarak toplanıp (bu sıkıntılı günlerde ülke için ne yapabiliriz?) diye düşündük. Eskişehirspor olarak şehit aileleri için bir yardım kampanyası yapma kararı aldık. 28 Eylül'de sahamızda oynayacağımız Diyarbakırspor maçının hasılatını terör mağdurlarına bağışlayacağız. Diyarbakırspor maçında tezahüratlarımızla, afişlerimizle terörü lanetleyeceğiz. Taraftarımızın stadı doldurmasını istiyoruz. Teröre olan kızgınlığımızı Atatürk Stadı'nda haykıracağız." Bu karardan ötürü, yönetim kurulu üyeleri, kombine bilet sahipleri ve basın mensupları, kapalı tribün için 30, açık tribün için de 15 YTL olarak belirlenen biletleri satın alarak maçı izlemiştir. Sahaya rakip takım "Şehitler ölmez vatan bölünmez"yazılı pankartla çıkmıştır. Maç öncesi gelen taraftarlara Türk bayrağı dağıtılmıştır. İstiklâl Marşı okunurken açık tribünün tamamını kaplayan Türk Bayrağı ile üzerinde "Şehitler ölmez vatan bölünmez" yazan dev pankart açılmıştır. Ligin ilk yarısını 4. sırada tamamlayan Eskişehirspor ara transferde Gençlerbirliği Oftaş Spor'dan kaleci Ferhat Odabaşı'nı kadrosuna katmıştır. Ligin 26. haftasında Sakaryaspor ile 1-1 biten maçın ertesinde yönetim kurulu aldığı kararla, teknik direktör Metin Diyadin'in sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmiştir. Konuyla ilgili konuşan Diyadin şunları söylemiştir:"Eskişehirspor, 48 puanla zirveyi paylaşıyor. Bu karar tamamen yönetimin tasarrufudur. Maalesef Türkiye'de böyle şeyler oluyor" 20 Mart'ta yapılan açıklamayla kulübün başına teknik direktör olarak Nejat Biyediç getirilmiştir. Eskişehirspor büyük taraftar kitlesinin bulunduğunu belirten Biyediç yaptığı açıklamada Eskişehirspor taraftarı beni heyecanlandırdı. Eskişehirspor'un Süper Lig özlemi ve taraftar kitlesi beni buraya çekti. Kendime güveniyorum. Eskişehirspor'u uzun bir aradan sonra Süper Lig'e çıkarmak istiyorum söylemiştir. 33. haftada yönetimin aldığı kararla Sergen Yalçın'ın kadro dışı bırakılmıştır. Sergen takımda 1745 dakika oyunda kalıp, 6 gol atmış. 32 haftada 19 maça ilk 11'de başlayan Sergen, 10 maçta 90 dakika görev yapıp, 11 sarı kart görmüştür. 2007-2008 Sezonu Eskişehirspor'un TFF 1. Lig 1. Dönem Maçları 2007-2008 Sezonu Eskişehirspor'un 1. Lig 2. Dönem Maçları 2007-2008 Sezonu Eskişehirspor'un 1. Lig 2007-2008 Sezonu Eskişehirspor 1. Lig Gol İstatistikleri 1. Lig Puan Durumu Ayrıntılı durumu Türkiye Kupası Maçları Türkiye Kupası'na 1. turdan başlayan Eskişehirspor,Kocaelispor'u 1-0 yenerek 2. tura geçmiştir. 2. turda Süper Lig takımlarından Çaykur Rizespor ile deplasman karşılaşan EsEs rakibinin 10 kişi kalmasına rağmen karşılaşmadan 3-1 yenik ayrılmış ve Türkiye Kupası'na veda etmiştir. Kaynakça Tüm maç skorları ve bilgeleri Türkiye Futbol Fedarasyonu'ndan alınmıştır. Eskişehirspor Resmi Sitesi 2007-2008 Sezonu Kategori:2007'de Türkiye'de futbol Kategori:2008'de Türkiye'de futbol

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri