Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

esneklik

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Baris
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

Baris

Well-known member
Kahveyi bazen sütlü, bazen hem sütlü hem şekerli, bazen sade içiyorum. Çayı da öyle. Bazen öyle ki kahvenin yanında sütü ayrıca sipariş ediyorum, biraz sade içip, ardından sütlü, ardından hem sütlü hem sütsüz içiyorum. Canım tatlı istediğinde çayıma bir küp şeker katmak beni kesiyor. İlle de tatlı yemem gerekmiyor. Yeşil çayını dahi sütle içmeye başladım, soğuk soğuk harika.

Spagettiyi bazen kırıp yiyorum, canım hiç istemiyor uzun uzun çatala dolamayı. Bazen tam tersi, uzun makarnaları çekiyor canım. Bazen demleyerek pişiriyorum makarnayı, bazen haşlayıp sosluyorum. Bazen sıfır şeker besleniyorum, bazen sadece meyve yiyorum. Kendime dengeli tabaklar sofralar kurmayı da seviyorum, ekmek üstü peynirle karnımı doyurmayı da.

Hayatımdaki bütün her şeye aynı esenlikle yaklaşıyorum, yaklaşmaya gayret ediyorum. “Tanımlamak kısıtlamaktır” mottosu. Yüzyıllar geçse de arkasındayım. Tanımlamak hapsetmektir diye el attırmak bile mümkün. Ömür dediğimiz bu oluşumun, tanımlara sığdırılması, tanımlar halinde yaşanması, çok büyük bir israf, kayıp gibi geliyor. Kadın dediğin şöyledir. Erkek dediğin böyledir. Ben şöyleyimdir. O böyledir. Bitti. Noktayı koydun ve artık başka türlüsünden mahrumsun. Bu manifestleme ile ilgili bişey değil. İnsan beyni kolaycı. Hazırcı. Ona ne verirsen hemen işlemciye kaydediyor ve oradan yürüyor. Tanımladın mı? Kapatıyor o defteri. Karşındakine hele sözle sen şöylesin dediğin an bütün büyü bozuluyor. Karşındaki öyle olsa dert böyle olsa dert bir pozisyonda kalıyor. Ve işler gerçekten de tanımını haklı çıkaracak şekilde ilerliyor. Buna kendimi gerçekleştiren kehanet diyenler de var. Çünkü zihin böyle çalışıyor.

Esneklik üzerine düşündüğümde en uç noktada aklıma hava geliyor. Var ama öyle bir oluş ki varlığını ancak kuvvetlendiğinde idrak edebiliyoruz. Rüzgar estiğinde, nem coştuğunda. Ve düşünüyorum, havaya galip gelebilecek hiç bir şey gelmiyor aklıma. Hava toprağı yok edebiliyor, hava ateşi alevlendirebiliyor, suyu kurutabiliyor ama ona hiç bir şey olmuyor. Öyle işte.

Kahveyi bazen sade bazen şekerli içiyorum. Spaghettiyi bazen kırarım, bazen uzun yemeyi tercih ederim. Hayatı kutularda yaşamaya dayanamıyorum. Tanımlamak kısıtlamaktır. Esnek olmak gerek. Hava gibi. Her şeye ayak uydurabilir.

Kahveyi bazen sade içiyorum, bazen sütlü, bazen şekerli. Spaghettiyi de ister kırarım ister uzun yemeyi tercih ederim. Hayatın her anına esnek yaklaşmak gerektiğine inanıyorum. Bir şeyi tanımlamak onu bir kutuya koyup hapsetmek gibidir ve bu da bizi sınırlar. Hava gibi olmak gerekir; her şeye uyum sağlayabilmeliyiz.

Kahveyi nasıl içtiğimi sorarsan, bazen sade bazen sütlü bazen şekerli tercih ederim. Spaghettiyi de ister kırarım ister uzun yemeyi tercih ederim. Hayatın her anına esnek yaklaşmaya çalışıyorum. Bir şeyi tanımlamak onu bir kutuya koyup hapsetmek gibidir ve bu da bizi sınırlar. Hava gibi olmak gerekir; her şeye uyum sağlayabilmeliyiz.

Kahveyi bazen sade, bazen sütlü, bazen şekerli içiyorum. Spaghettiyi de ister kırarım ister uzun yemeyi tercih ederim. Hayatın her anına açık olmak lazım. Bir şeyi tanımlamak onu bir kutuya koyup hapsetmek gibidir. Esnek olmak gerekir. Hava gibi olmak. Her şeye uyum sağlama yeteneği.

Kahveyi nasıl içtiğimi sorma, bazen sütlü bazen şekerli bazen sade. Spaghetti de ister kırarım ister uzun yerim. Hayatın her anına açık olmak lazım, tanımlamalar bizi hapseder. Esnek olmak gerekir, hava gibi. Her şeye uyum sağlamak.

Kahveyi nasıl içtiğimi sorma. Spaghettiyi de ister kırarım ister uzun yerim. Hayatın her anına açık olmak lazım. Tanımlar bizi hapseder. Esnek olmak gerekir, hava gibi. Her şeye uyum sağlamak.

Kahvemi nasıl içtiğimi sorma. Spaghettiyi de ister kırarım ister uzun yerim. Hayatın her anına açık olmak lazım. Tanımlar bizi hapseder. Esnek olmak gerekir, hava gibi. Her şeye uyum sağlamak.

Kahveyi bazen sütlü bazen sade içiyorum. Spaghettiyi de ister kırarım ister uzun yerim. Hayatın her anına açık olmak lazım, tanımlar bizi hapseder. Esnek olmak gerekir, hava gibi. Her şeye uyum sağlamak.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri