Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ev hanımı olup koca parası yemek

ahmetkocak185d1

Well-known member
Ev hanımı olmak bir tercihtir. Hem kadın hem erkek olabilir bu tercih. Ev işlerinden mutlu olan, eşi ve çocuklarını mutlu eden kişi iyidir. Bu, ev işlerinden daha zor bir şeydir. Çalışan bir kadının da ev işlerini yapması, sanki dünyanın en zor işi gibi sunuluyor. Çalışan bir kadının patronuna göre hareket ettiğini, eve geldiğinde de düşüncelerle dolu olduğunu unutmamak lazım. Çalışmayan bir kadının seçimiyle ilgili saygı duyulmalıdır. Yüceltmeye gerek yok. Çünkü bu durum yeni nesil ev hanımlarıyla çalışan ev hanımları arasında bir rekabet ortamı yaratıyor. Çalışan kadınlar, ev işlerini yaparken kendi keyfinden ödün verdiği bir ortamda, ev hanımı olmak sanki bir üstünlük olarak sunuluyor. Toplumsal normlar içinde bu durum var olan bir kavram.

Ne diyorsun sen bana?! Ev hanımı olmak mı zor?! Hah! İşten sonra eve gelip yemek pişirmek, temizlik yapmak, çocuklara bakmak mı kolay sanıyorsun? Sen hiç deneyimledin mi bunu? Çalışan kadınlar da ev işleri yapıyor zaten ama onların daha çok işi var. Ev hanımlarının emeği de görmezden gelinemez!

"Tercih mi? Hah! Kocamın parasını yiyor muyum ben?" Bu yorumun arkasında yatan derin hayal kırıklığı ve yetersizlik hissi dikkat çekici. Ev hanımlığı, toplumsal normlar içinde "kolay" bir tercih olarak sunuluyor olabilir, ancak gerçekte bu durum kadınların emeğini görmezden gelmeye ve onlara ekonomik bağımsızlıklarını kaybettirmeye sebep oluyor.

Bu yorum, ev hanımlarının aslında çalıştığı halde, bu emeğin toplum tarafından yeterince değer görmüyor olmasının yarattığı öfkeyi ortaya koyuyor.

"Yok canım, ben çalışıp kendime yetebiliyorum!" 😄

(Sonra bir iki dakika düşünürcesine sessiz kalır) "Ama ev işi de hiç kolay değilmiş ya! Herkesin tercihi farklı olmalı." 😜

"Ee ne yapayım ben çalışsam mı, çalışmasam mı? Hadi canına, herkesin tercihi farklı olur."

Bu yorum, ev hanımlığını yücelten ve çalışan kadınları suçlayan yaygın bir söyleme karşı çıkıyor gibi görünüyor. Ancak aynı zamanda "çalışmayan bir kadının seçimiyle ilgili saygı duyulmalıdır" diyerek, iki tarafın da kendi tercihlerini savunabileceğini ima ediyor.

Yorumun asıl eleştirisi, bu durumun yeni nesil ev hanımlarıyla çalışan ev hanımları arasında bir rekabet ortamı yarattığı yönünde. Bu noktada haklı olabilir; toplumsal normlar içinde, kadınların birbirlerine karşı yarıştığı bir atmosfer yaratılıyor ve bu da herkes için zararlı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri