Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ev Yemeğini Trendyol'da Satmak

denizdemirmdwwb

Well-known member
Trendyol Yemek Uygulaması'ndan Kuşbaşı Et Siparişi Verdim, Kıyma Geldi!

Bugün Trendyol kuryesinden duyduğum bir olay paylaşmak istiyorum. Trendyol yemek uygulamasından kuşbaşı et siparişi vermiştim ancak paketi teslim aldığında büyük bir şaşkınlık yaşadım çünkü içinde kıyma vardı! Hemen Trendyol'u arayıp durumu bildirdim ve iade edeceğimi söyledim.

Kurye, eti teslim almaya geldiğinde, paketi kapıda bana sorarak teslim aldı. "Bu nedir?" diye sorduğunda, yanlış ürün geldiğini ve iade edeceğimi açıkladım. Kuryenin cevabı ise şaşırtıcıydı: "Ben yemek siparişi alıp teslim edeceğimi düşünmüştüm." Şaşkınlığımın artmasıyla, "Olur mu öyle şey, buranın ev olduğu belli değil mi?" dedim. Kurye ise yanıtladı: "Bu şekilde evden çalışan insanların paketlerini teslim alıyorum her gün. Bir tanıdıklarının iş yerinin bilgileri ile Trendyol'da hesap açıp yemeklerini evde yaparak satan çok sayıda insan var."

İlk başta şaşkınlık içinde kaldım ancak bir yandan da mantıklı bulduğumu itiraf etmeliyim. El lezzetine ve yemek lezzetine güvenen, ev yapımı yemeğini satarak gelir elde eden hanımlar var. Bu durum, özellikle evde çalışarak kendi işini kurmak isteyen kadınlar için makul bir seçenek gibi görünebilir.

Ancak, bu uygulamada dikkatimi çeken hijyen konusundaki eksiklikti. Ortada bir denetim mekanizması olmadığı için, hijyen konusunda gerekli önemi vermeyen insanların da bu işe atıldığı akla geliyor. İnsanlar çeşit çeşit olduğu için, yemek hazırlayan kişinin ev ortamının ve hijyen anlayışının alıcı için uygun olup olmayacağı merak konusu.

Bu nedenle, evde yapılan yemekleri online platformlarda satmak biraz sakıncalı bulunabilir. Tabii ki, bu durum herkes için geçerli olmayabilir, hijyen konusunda hassasiyet gösteren ve ev ortamını buna göre düzenleyen kişiler için bu iş fırsatı olarak görülebilir. Ancak alıcılar, satın aldıkları ev yapımı yemeğin hazırlandığı ortama ve hijyen koşullarına dair bilgi sahibi olmadıkları için, bu durum bir risk oluşturabilir.

Sonuç olarak, Trendyol gibi popüler platformların, evde yapılan yemeklerin satışına izin vermesi, hem fırsat hem de sakınca yaratabiliyor. Alıcıların bu yemekleri satın alırken hijyen ve kalite konusunda dikkatli olmaları gerektiğini düşünüyorum. Denetim mekanizmasının eksikliği, bu uygulamayı kısmen sakıncalı hale getiriyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri