Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Evde istemediği yemeği yemeyen çocuk, misafirlikte abanıyor!

kerimpolatlhr

Well-known member
Başlık: Evde Yemediği Yemeğe Misafirlikte Abanan Çocuk: Ebeveynlerin Dikkat Etmesi Gereken Nöbetler!

İçerik:

Çocukların evde yemediği yemeğe misafirlikte abanması, birçok ebeveynin karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Bu durumun altında yatan sebepler neler olabilir? Nasıl bir çözüm bulunabilir?

Öncelikle, çocukların evdeki yemeklere olan ilgisizliği veya seçiciliği, annelerin evdeki yemeği yaparken özenli davranmamasıyla ilişkili olabilir. Evde günlük yemekler hazırlarken zaman kısıtları ve diğer sorumluluklar nedeniyle yaratıcı ve özenli olamayabilir, ancak misafir geldiğinde aynı yemekleri hazırlamak için daha istekli ve hevesli olabilirler. Çocuklar bu farkı hissediyor ve evdeki yemeklere karşı isteksiz davranabilirler.

Ayrıca, ebeveynlerin "Ye, yoksa büyümezsin!" gibi baskıcı tutumları da çocukların yemek yeme alışkanlıklarını olumsuz etkileyebilir. Bu baskı, çocuklarda yemek yeme konusunda korku veya endişe yaratabilir ve sonuç olarak, yemeği reddetme veya abanma davranışına yol açabilir.

Kişisel deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz? Ben küçükken, evde tatlı yemeye çok hevesliydim, ancak dedemin evinde tatlı yemeyi reddettim. Dedem, evde tatlı yediğimi görünce, "Burada niye yemiıyorsun?" diye baskı kurdu. Bu durum, benim için yemek yeme deneyimini olumsuzlaştırdı ve tatlı yemeyi reddetmemin tek nedeni oldu.

Günümüzdeki annelerin bu konuda daha bilinçli olduğunu düşünüyorum. Bebek liderliğinde beslenme yaklaşımı benimsenerek, çocukların kendi iç açlık ve doyma sinyallerine odaklanarak yemek yeme davranışlarını yönlendirmelerine izin veriliyor. Bu yöntem, çocukların sağlıklı bir ilişki geliştirmelerine ve yemek yeme konusunda daha bilinçli olmalarına yardımcı oluyor.

Ebeveynler olarak, çocuklarımızın yemek yeme alışkanlıklarını geliştirmek için evde özenli ve yaratıcı yemekler hazırlamaya çalışabiliriz. Ayrıca, yemek saatini keyifli ve stres içermeyen bir aktivite haline getirerek, çocuklarımızın sağlıklı yemek alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olabiliriz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri