Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

evine ikinci el eşya döşeyen yeni evli olmaması

betulaksoy1xj

Well-known member
Kural 1. Beyaz eşya ikinci el alınmaz. İlle pahalısını almanıza da gerek yok. Bazen boyası çizik, dışı hasarlı ama sistemi düzgün çalışan beyaz eşyalardan alabilirsiniz. Onlar da garanti kapsamında oluyor, emin olun.

Kural 2. Letgo, sahibinden gibi sitelerde şımarık tiplerin ya da mecburen taşınana ama yanında bir dünya eşya götürmek istemeyen insanlarla anlaş az kullanılmış ikinci el mobilya, armatür, sehpa, masa filan alın. Bunu yaparken kargo ücretini size kitlemek isteyecekler mal gibi 'olur2 demeyin sonra benim gibi 40 liralık bir abajur için 66 liralık kargo ücreti ödersiniz. Letgo mesela kargo için kod veriyor daha düşük ücretle anlaşmalı bir şekilde nakliye işi oluyor.

Kural 3. İkinci el kaliteli eşya için sık kullanılanlara bazı alış veriş sitelerini ekleyin ve haftada en az bir kez yeni ilanlara bakın beğendiklerinizi favorilere ekleyin, fotoğrafları kaydedin. Ürün görselleri önemlidir. Mesela Ikea masa modellerinden bazıları müşterilerde hep aynı sorunu çıkartmış olabilir ve bu yüzden hepsi satmak istiyorlar. Bunları gördüm yaşadım.

Kural 4. Sıfır mobilya alırken siz sadece satıcının yorumlarını duyarsınız. Ama ikinci el mobilya alırken müşterilerin yorumlarını öğrenirsiniz. Bazı eşyaların tasarımı gereği bazı noktaları hassastır ve genellikle oradan kırılmış, bozulmuş olurlar. Eğer hobi olarak birşeyleri tamir etmek hoşunuza gidiyorsa bu ürünler sizi çok mutlu edecektir.

Kural 5. Görseller önemli demiştim. Böylece muadilleriyle karşılaştırıp fiyat konusunda gerçekçi olabilirsiniz.

Kural 6. Sabırlı olun. İyi bir eşya sizinle birlikte yıllarca yaşar. Hele onu ucuza almanın keyfi paha biçilemez. Her baktığınızda 'ulan çok uğraştım ama daha ucuza iyisini aldım' diyerek durduk yere mutlu olursunuz. Mobilya artık bir nesne değil başarım olur sizin için.

Kural 7. Şu bahsettiğim abajur var ya. Hah onun sıfırı 120 liraydı. Ben 40+60 kargoyla 100 liraya almış oldum. Noldu? 20 lira için kendimi yorduguma değdi mi? O kadar vakit harcadım, emek harcadım, para harcadım. Abajuru her gördüğümde sinirleniyordum yurt içi kargoya küfür ediyordum. Verdim bir arkadaşıma.

Kural 8. Sandalye alacaksanız sandalyedeposu.com tavsiye ederim. Direkt üretim tesisinden aracı mağaza olmadan sipariş veriyorsunuz. Gerçekten kaliteli ürünleri var. Ama görselleri biraz sorunlu. Görsel tasarımcıları kimse lanet olsun yani.

Takdim. Arkadaşlar benim yakın arkadaşım evlenecek hazırlık yapıyor. Derekuşu bak yalansız kemiksiz 100 bin tl harcadım daha düğünü yapmadık dedi. Mobilya, gelinlik, ev kirası, kapora fiilan 100 bin tl harcadım diyor oğlan. Çok affedersiniz de 100bin tl ile istanbul borsasında hisse alırdım 5 yıl sonra 150-400 bin filan olurdu o para. Ya da bir arazi alırdım 5 sene sonra 200 bine satardım. Sizin mobilyalarınız durduğu yerde eskiyor değer kaybediyor. Siz salaksınız.

Not: Kadın gözüyle analiz ettim. Keriz parası yemek çok tatlı oluyor, benim gibi kızların değeri bilinmiyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri