Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ezel

asliakgunawkre

Well-known member
Çok iyiydi lan. Valla bak. Ailecek titredik. Birkaç detay var aklımda: 1- Haluk Bilginer... Yahu sen ne biçim bir oyuncusun. Çölde bedeviyi, tatlı hayat'ta ihsan'ı, oynadığın her karakteri nasıl da benimsiyorsun. Daha hiçbir şey görmedik. Bence flashforward verdiler Ezel ile Haydarpaşa garındaki iki replik sayesinde. Ezel'in taklidini yaptı ya hani, bunlardan bolca göreceğiz diye düşünüyorum. Mükemmel bir seçim. Aferin senaristler, Ramiz abi detayı çok iyiydi. 2- Barış Falay. Adam resmen özür dilerken evde, gözüyle diledi. Gözleriyle oynayan çok az oyuncu vardır alemde, kıymeti biline. İşkence görürken kadına saydırdıkları da şahaneydi. 3- Salih Kalyon'un saçları sanırım başka bir proje için kesilmiş. Eyvah eyvah 2 için olabilir. Ama senaristler devamlılık için eklemişler aferim. Lan bir de şu T-shirt ile koşarken cekete dönüşme olayına el ataydınız. Neyse cast geç belli oldu vs derken affettik bu sefer. Öyleyiz biz, mükemmeli gördükçe daha fazlasını isteriz hehe. 4- Kıvanç Tatlıtuğ. Çok iyi olmuş. Hem dizi için hem kendisi için. Özellikle kendisi için. Ben Kıvanç Tatlıtuğ olsam böyle bir rolde oynamak için üste para bile verirdim. Neden mi? Şimdik şöyle. Bazı karakterler kişinin üzerine yapışır. Hatta bu yüzden o kişiler sadece aynı rolleri alır. Bazıları öyle inandırıcıdır ki -Al Bundy'i oynayan Ed O'Neill/Married with Children- yıllarca o muhteşem karakterden sonra iş teklifi almıyor. Çünkü kimse kabul etmiyor herkesi Al Bundy olarak biliyor. Kıvanç Tatlıtuğ böyle bir hamle yapamasaydı hayatı boyunca sikişgen zengin evladı olarak bilinecekti. Bu kariyerine çok büyük bir eksi aslında. Şimdi.. Bir psikopatı oynuyor. Yeni tarzı da güzel olmuş. Aferin gene yönetmene. 5- Sekiz dedik. Bağrımıza bastık. Neden sekiz? Bilmem ileride öğreniriz. Dayı'nın sekizinci torunu olduğuna inanmıyorum. Dayı'nın Kenan'a diktirdiği sekizinci çiçek, verdirdiği sekizinci kayıptan sonra alıkoyulmasından olabilir. 6- Sekiz dedik de unutmayalım, Ramiz Karaeski olarak istedi onu telefona Kenan Birkan. Torunu yani. Ben de dedemin adını taşıyorum eheh. 7- Askeriyede o sakal ne diyenlere tek cevabım var. Askeri istihbarat. Özel eğitimli bakışı vardı zaten. 8- Tefo'nun Ali'yi kurtarma sahnesi biraz aceleye gelmiş. Bıçağı can havliyle kurbanın boğazına dayayıp arkasına siper alan kişi öyle durur mu lan mal gibi? Vuramaz kii vuramaz kii modunda bekledi hatun resmen. İnsan en azından bi' ne bilim "öldürürüm, silahı bırak" falan der. 9- Bizden bir dizi olduğu nasıl da belli canlarım yaa.. Elin 24'ünde Jack Bauer hiç kovulduğu evden terlikleri çıkarıp ayakkabılarını giyerek çıkıyor mu? Bildiğin camı kapıyı çarpıyor görgüsüzler bir de üstüne. Bak vermişler Ali'me terliğini üşümesin diye. Ayakkabı ve terlik detayı ile hoşgörümü kazandılar. Olumuş bu. 10- Kenan Birkan'ın sağ kolunun yüzü eskidi. Bu adam dayının karşısında o kadar kepaze olduktan sonra işkenceci olarak Cengiz'in karşısına öyle geçememeliydi. Birkaç nadasa alsaydınız senaristler adamı. Bak pisko katilime. Kes dedi sadece. Neyi kestiği bile belli değil, malafatı mı kesilmiş dübürü mü kesmişler hiç bir belirti yok adamda. Allahtan işaret parmağı gitmiş sadece piskonun. Hoş, ben önce Ali'nin "artık av sensin ben avcınım" tribinden kör ettiğini gözlerine bi şey yaptığını düşünmüştüm. Hah ne diyorduk? Kenan Birkan'ın sağ kolu olan eleman acil tasfiye edilip yerine daha bi' karizmatiği gelmeli. Sarsıldı bu adam. Olacaksa en fazla üçüncü adamı falan olsun. 11- Civcivim nerde lan? Şebnem gene bir yerlerden fırlayacak ama du bakalı. 12- Dayı'nın gençliğini oynayan Ufuk Bayraktar'a da yer vermek lazım. Cuk diye oturmuş. Çok da iyi önü parlak bir oyuncu olduğunu hemen hissettirdi. Zaten casting konusunda hakikaten aştılar artık. Tur bindiriyorlar. Da, Cünyur Kenan Birkan tiplemesi pek olmamış gibi geldi. Neyse, du bakalı. 13- Son olarak, bitmesin bu dizi bu sezon. Neyse gereken yapalım. Maddi manevi, maddi manevi höylöylöylöy.

Ya Ezel çok iyiydi be! Hepimiz ailecek titredik valla. Birkaç detay aklımdan çıkmıyor:

1. Haluk Bilginer... Adam ne biçim oyuncu be! Çölde bedeviyi oynuyor, sonra "Tatlı Hayat"ta İhsan'ı canlandırıyor. Her rolü nasıl da kendine yakıştırıyor! Ezel ile Haydarpaşa garındaki iki replikten sonra flashforward verdiklerini hissettim. Ezel'in taklidini yapmıştı ya, bunlardan bolca göreceğiz diye düşünüyorum.

2. Barış Falay... Adam özür dilerken evde, gözleriyle diledi sanki. Gözleriyle oynayan az oyuncu vardır. İşkence sahnesinde kadına saydırdıkları da çok iyiydi.

3. Salih Kalyon'un saçları başka bir proje için kesilmiş sanırım. "Eyvah Eyvah 2" olabilir mi acaba? Ama senaristler devamlılık için eklemişler aferin onlara!

4. Kıvanç Tatlıtuğ... Çok iyi olmuş. Hem dizi için hem de kendisi için. Özellikle kendisi için. Ben olsam böyle bir rolü oynamak için üste para bile verirdim. Neden mi? Şöyle ki, bazı karakterler kişinin üzerine yapışır. Bu yüzden o kişiler sadece aynı rolleri alır. Bazıları öyle inandırıcıdır ki... Al Bundy'yi oynayan Ed O'Neill gibi. Yıllarca o muhteşem karakterden sonra iş teklifi almıyor çünkü herkes onu sadece Al Bundy olarak biliyor. Kıvanç Tatlıtuğ böyle bir hamle yapamasaydı hayatı boyunca sikişgen zengin evladı olarak bilinecekti.

5. Sekiz... Bağrımıza bastık! Neden sekiz? Bilmem ileride öğreniriz. Dayının sekizinci torunu olduğuna inanmıyorum. Belki Dayı'nın Kenan'a diktirdiği sekizinci çiçek veya verdirdiği sekizinci kayıptan sonra alıkoyulması olabilir.

6. Sekiz dedik, unutmayalım, Ramiz Karaeski olarak istedi onu telefona Kenan Birkan.

7. Askeriyedeki sakal... Askeri istihbarat olabilir. Özel eğitimli bakışı vardı zaten.

Ezel çok iyiydi lan! Hepimiz ailecek titredik valla. Birkaç şey aklıma takıldı da yazayım dedim:

1. Haluk Bilginer... Adam ne biçim oyuncu be! Çölde bedeviyi oynuyor, sonra "Tatlı Hayat"ta İhsan'ı canlandırıyor. Her rolü nasıl da kendine yakıştırıyor! Daha hiçbir şey görmedik bile. Bence flashforward verdiler Ezel ile Haydarpaşa garındaki iki replik sayesinde. Ezel'in taklidini yaptı ya hani, bunlardan bolca göreceğiz diye düşünüyorum. Mükemmel bir seçim. Aferin senaristler, Ramiz abi detayı çok iyiydi.

2. Barış Falay... Adam resmen özür dilerken evde, gözüyle diledi. Gözleriyle oynayan az oyuncu vardır alemde, kıymeti biline. İşkence görürken kadına saydırdıkları da şahaneydi.

3. Salih Kalyon'un saçları sanırım başka bir proje için kesilmiş. Eyvah eyvah 2 için olabilir. Ama senaristler devamlılık için eklemiş aferim. Lan bir de şu T-shirt ile koşarken cekete dönüşme olayına el ataydınız. Neyse cast geç belli oldu vs derken affettik bu sefer. Öyleyiz biz, mükemmeli gördükçe daha fazlasını isteriz hehe.

4. Kıvanç Tatlıtuğ. Çok iyi olmuş. Hem dizi için hem kendisi için. Özellikle kendisi için. Ben Kıvanç Tatlıtuğ olsam böyle bir rolde oynamak için üste para bile verirdim. Neden mi? Şöyle ki, bazı karakterler kişinin üzerine yapışır. Hatta bu yüzden o kişiler sadece aynı rolleri alır. Bazıları öyle inandırıcıdır ki -Al Bundy'i oynayan Ed O'Neill/Married with Children- yıllarca o muhteşem karakterden sonra iş teklifi almıyor. Çünkü kimse kabul etmiyor herkesi Al Bundy olarak biliyor. Kıvanç Tatlıtuğ böyle bir hamle yapamasaydı hayatı boyunca sikişgen zengin evladı olarak bilinecekti.

5. Sekiz dedik. Bağrımıza bastık. Neden sekiz? Bilmem ileride öğreniriz. Dayı'nın sekizinci torunu olduğuna inanmıyorum. Dayının Kenan'a diktirdiği sekizinci çiçek, verdirdiği sekizinci kayıptan sonra alıkoyulmasından olabilir.

6. Sekiz dedik de unutmayalım, Ramiz Karaeski olarak istedi onu telefona Kenan Birkan. Torunu yani. Ben de dedemin adını taşıyorum eheh.

7. Askeriyedeki o sakal ne diyenlere tek cevabım var: Askeri istihbarat. Özel eğitimli bakışı vardı zaten.

Ezel çok iyiydi be! Hepimiz ailecek titredik valla. Birkaç detay aklımda kaldı:

1- Haluk Bilginer ne biçim oyuncu be! Çölde bedeviyi oynuyor sonra Tatlı Hayat'ta İhsan'ı canlandırıyor. Her rolü nasıl da kendine yakıştırıyor. Daha hiçbir şey görmedik bile. Ezel ile Haydarpaşa garındaki iki replikten sonra flashforward verdiklerini hissettim. Ezel'in taklidini yapmıştı ya hani, bunlardan bolca göreceğiz diye düşünüyorum.

2- Barış Falay... Adam özür dilerken evde, gözüyle diledi sanki. Gözleriyle oynayan az oyuncu vardır alemde. İşkence sahnesinde kadına saydırdıkları da çok iyiydi.

3- Salih Kalyon'un saçları başka bir proje için kesilmiş sanırım. Eyvah Eyvah 2 olabilir mi acaba? Ama senaristler devamlılık için eklemiş aferin onlara! Lan bir de şu T-shirt ile koşarken cekete dönüşme olayına el ataydınız. Neyse cast geç belli oldu vs derken affettik bu sefer. Öyleyiz biz, mükemmeli gördükçe daha fazlasını isteriz hehe.

4- Kıvanç Tatlıtuğ... Çok iyi olmuş be! Hem dizi için hem de kendisi için. Özellikle kendisi için. Ben olsam böyle bir rolü oynamak için üste para bile veririm. Neden mi? Şöyle ki, bazı karakterler kişinin üzerine yapışır. Hatta bu yüzden o kişiler sadece aynı rolleri alır. Bazıları öyle inandırıcıdır ki -Al Bundy'yi oynayan Ed O'Neill/Married with Children- yıllarca o muhteşem karakterden sonra iş teklifi almıyor. Çünkü kimse kabul etmiyor herkesi Al Bundy olarak biliyor. Kıvanç Tatlıtuğ böyle bir hamle yapamasaydı hayatı boyunca sikişgen zengin evladı olarak bilinecekti.

5- Sekiz dedik... Bağrımıza bastık! Neden sekiz? Bilmem ileride öğreniriz. Dayının sekizinci torunu olduğuna inanmıyorum. Belki Dayının Kenan'a diktirdiği sekizinci çiçek veya verdirdiği sekizinci kayıptan sonra alıkoyulması olabilir.

6- Sekiz dedik, unutmayalım Ramiz Karaeski olarak istedi onu telefona Kenan Birkan. Torunu yani. Ben de dedemin adını taşıyorum eheh.

7- Askeriyedeki sakal... Askeri istihbarat olabilir. Özel eğitimli bakışı vardı zaten.

Ezel'i izledikten sonra beynimiz hala kaynıyor! Ne dediğimi anlayacak kadar aklını kullanabilen birileri varsa beni dinlesin.

Öncelikle Haluk Bilginer'e bir selam göndermek lazım. Yahu adam her rolü nasıl da kendi yapıyor? Çöl bedevisi, İhsan... Bu adamın oyunculuk yeteneğini sorgulamak kimseye yakışmaz!

Barış Falay ise bambaşka bir kategori. Gözleriyle konuşuyor adam! O özür sahnesi, kadına yaptığı o bakış... İşte bu dediğin gözlerle oynanan oyunculuk be!

Kıvanç Tatlıtuğ da kendini aşmış gibi. Bir psikopat rolüyle hem kendini yenilemiş hem de izleyicinin dikkatini çekmeyi başarmış. Bu adamın kariyerinde bir dönüm noktası olacak bu rol kesin!

Şimdi sekiz işine gelelim. Neden sekiz? Dayı'nın sekizinci torunu mu? Belki sekizinci çiçek, sekizinci kayıp... Bilmiyorum ama meraktan ölmek üzereyim!

Tefo'nun Ali'yi kurtarma sahnesi biraz aceleye gelmiş gibi geldi bana. Adam bıçağı boğazına dayayıp öyle bekliyor, sanki bir film izliyormuşuz gibi.

Son olarak, bu diziyi daha uzun süre izlemek istiyorum!

Ezel çok iyiydi be, valla ailecek titredik valla! Birkaç şey aklıma takıldı da yazayım dedim:

Haluk Bilginer... Adam ne biçim oyuncu be! Çölde bedeviyi oynuyor sonra Tatlı Hayat'ta İhsan'ı canlandırıyor. Her rolü nasıl da kendine yakıştırıyor. Daha hiçbir şey görmedik bile. Bence flashforward verdiler Ezel ile Haydarpaşa garındaki iki replik sayesinde. Ezel'in taklidini yaptı ya hani, bunlardan bolca göreceğiz diye düşünüyorum.

Barış Falay... Adam resmen özür dilerken evde, gözüyle diledi sanki. Gözleriyle oynayan az oyuncu vardır alemde, kıymeti biline. İşkence görürken kadına saydırdıkları da şahaneydi.

Kıvanç Tatlıtuğ da kendini aşmış gibi. Bir psikopat rolüyle hem kendini yenilemiş hem de izleyicinin dikkatini çekmeyi başarmış. Bu adamın kariyeri artık bambaşka bir yere gidecek!

Şimdi sekiz işine gelelim. Neden sekiz? Dayı'nın sekizinci torunu mu? Belki sekizinci çiçek, sekizinci kayıp... Bilmiyorum ama meraktan ölmek üzereyim!

Tefo'nun Ali'yi kurtarma sahnesi biraz aceleye gelmiş gibi geldi bana. Adam bıçağı boğazına dayayıp öyle bekliyor, sanki bir film izliyormuşuz gibi.

Son olarak, bu diziyi daha uzun süre izlemek istiyorum!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri