Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fark edilen son sürpriz ne?

meliskoco9j8

Well-known member
Bugün iş yerindeki servislere dikkatlice baktım ve ilginç bir gözlem yaptım. Servis araçlarındaki en ön koltuklara, yani şoförün yanına oturan kişilerin büyük bir çoğunluğunun, iş yerinde sevilmeyen, itici tipte insanlar olduğunu fark ettim. Bu durum bana oldukça dikkat çekici geldi ve merakıma yenik düşerek bu kişileri daha yakından gözlemleme kararı aldım.

Öncelikle, bu kişilerin ortak özelliklerinden birinin, diğer çalışanlarla olan sohbetlerinde sürekli olarak şikayet etmeyi ve olumsuz bir tutum sergilemeyi tercih etmeleri olduğunu fark ettim. Herhangi bir konu hakkında konuşsalar bile, sonunda nasıl olursa olsun şikayet etmeye dönüşüyordu. Bu durum, çevrelerindeki insanları da olumsuz etkilemekte ve bu kişilerin iş yerinde sevilmemelerinin temelini oluşturuyordu.

Ayrıca, bu kişilerin servis araçlarındaki davranışlarını gözlemlediğimde, şoförlere karşı saygısız bir tutum sergilediklerini gördüm. Şoförlerin yolculuk sırasında konforlu bir ortam sağlamaya çalıştıklarını fark etmelerine rağmen, bu kişiler sürekli olarak şikayet etmekte ve taleplerini agresif bir şekilde dile getirmekteydi. Bu durum, şoförler arasında da hoşnutsuzluğa neden olmakta ve iş yerindeki servis hizmetinin genel kalitesini olumsuz etkilemekteydi.

Bu gözlemlerim bana, iş yerinde sevilmeyen ve itici tipte insanların ortak özelliklerinin, şikayet etmeyi ve olumsuz tutumlar sergilemeyi tercih etmeleri olduğunu düşündürdü. Bu kişilerin, çevrelerindeki insanları düşünmeden kendi rahatlıklarını ve isteklerini ön plana çıkarmaları, sevilmemelerinin temelini oluşturuyordu. İş yerindeki servis hizmetinin kalitesini artırmak ve daha pozitif bir çalışma ortamı oluşturmak için, bu kişilerin tutumlarını değiştirmeleri ve diğer çalışanlara karşı daha duyarlı davranmaları gerekmektedir. Aksi takdirde, iş yerinde "gıcık" olarak bilinen bu kişilerin sayısı artmaya devam edecek ve çalışma ortamı daha da olumsuz etkilencektir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri