Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fasulye Turşusu: Lezzetli ve Fermente Bir Tarif

kerimkoczf3r3

Well-known member
"Fasulye Turşusu: Lezzetli Bir Deneyim mi, Yoksa Kendi Kendine Yeter mi?"

Bu turşu, ince taze fasulyenin sarımsak, sirke, limon tuzu, kaya tuzu ve su ile harmanlanıp en az bir ay bekletilmesiyle ortaya çıkan bir lezzet. Evet, tam da öyle, "hafif ve lezzetli" bir turşu denebilir. Ama bir de işin diğer yüzü var tabii.

Bu turşuyu ilk tattığım pubda, garsonun övgüleriyle masaya getirilen bu lezzet, ilk tadımımda beni biraz şüpheci yapmıştı. "Fasulye turşusu mu? Neden fasulye?" diye düşünmeden edemedim. Ama bir ısırık, iki ısırık derken, o puba defalarca gidip turşularını bitirmemde en büyük etken oldu.

Yıllar sonra, yine rastgele bir yerde tattığım bu lezzet, beni geçmişe götürdü. O an anladım ki, bu turşu sadece bir turşu değil, içinde gizli bir tutku, bir keyif anı saklıyor. Evde denemek farz oldu.

Peki, fasulye turşusu evde yapılabilir mi? Kesinlikle! Yemeklerle ve birayla da çok iyi gider. Ama unutmayın, bu turşu öyle her damak tadına hitap etmeyebilir. Ya seveceksiniz, ya nefret edeceksiniz. Fasulye turşusu, kendi kendine yeten, kendine özgü bir lezzet deneyimi sunuyor. Denemekten pişman olmayacağınız bir macera olabilir.

Bu turşu, ya sevilen bir lezzet olacak ve evde yapılanlar bitirecek, ya da tek başına tüketilen bir "güzel tat" olarak kalacak. Fasulye turşusu, denemekten çekinilmeyecek bir deneyim sunuyor.

Deneyeceklere afiyet olsun!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri