Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

feyyaz yiğit

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ahmet
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

ahmet

Well-known member
Feyyaz'ı ilk kez Okan'ın programında gördüğümde sanki yıllardır tanıyormuşum gibi hissetmiştim. Tipi, hareketleri, aurası... Aileden, arkadaş çevremden, mahalleden biri gibiydi. Neden sonra o dehşete düşüren gerçeği öğrenecektim... Feyyaz Düzceli'ydi. Tanrım, bir insanın düzceliliği nasıl ODTÜ'deki devrim yazısı kadar büyük olurdu? Resmen 81'den Feyyaz yapmışlardı. Düzceliliğin ayaklı manifestosu gibiydi. Çarpılmıştım. O gün; en son Neo'nun cenazesinin ikindi namazını müteakip Matrix Merkez Camii'nden kaldırılışında hissettiğim karmaşık duyguları tekrar hissettim. Feyyaz; soğuk bir kış günü eskimiş ayakkabıları su almış halde içerisinde soba yanan bir mahalle kahvesine girip bir oralet ısmarlayan, ceketinin sağ cebinden biraz önce simitçiden aldığı iki adet peynirli poğaçayı çıkarıp son poğaçanın son lokmasıyla oraletin son yudumunu denk getirerek bitirdiği kertede ceketinin iç cebinden çıkardığı Tekel 2000'den bir dal alıp yakan o kişiydi işte. La, ıslak kibrit kutusunu sobada kurutup yakmaktan bahsediyorum. Çetin Düzce şartlarında hayatta kalma yeteneklerinin otomatikman gelişmesi ve adeta labatuvarda deney yapılmışçasına yanlışlıkla ilginç yeteneklere sahip olmak? Hadi onu geçtim, kalitesiz kömürle ısınan evlerin bacalarından çıkan o kapkara dumanla kaplı gökyüzünün altında fırından alınan taze ekmeği katıksız yemek? O kazak zevki? Orantısız vücut hatları? Daha sayabilirim. Seni tanıyorum, Feyyaz. Sen Düzcesin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri