Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fit Berber Ahmet'in Her Sabah Tost Ritüeli

alikocak3mwn3

Well-known member
Birkaç sene önce, diyet ve sporla 25 kilo vererek 86-88 kilo civarına düştüm. Gerçek hedefim 80 kiloya kadar inmekti fakat bu kiloları verince kendimi tatmin olmuş hissedip bıraktım. Ancak birkaç ay önce tekrar hedefime, yani 80 kiloya inmeye karar verdim ve sıkı bir programa başladım. Amaç, kilo almaya meyilli bünyemi disipline etmekti. Haftada dört gün sabahları, evime sadece 10 dakika mesafedeki parkura giderek spor yapıyorum. Aynı zamanda yediklerime de çok dikkat ediyorum. Bu süreçte beni tanımayan berber Ahmet'i de tanıdım. Ahmet'in dükkanı spor yapmaya gittiğim parkurun yolu üzerinde, şimdi adını öğrendim, tabelada "Ahmet Örs" yazıyor. İlk zamanlar önünden koşarak geçerdim ve giderek birbirimizi tanımaya başladık. Artık her sabah başını hafifçe eğip selamlaşıyoruz. Bir gün farklı bir yoldan gitmeye karar verdim, böylece kahvaltı yaparken Ahmet'i görmeyecektim. Fakat o yine masasında kahvaltı yapıyordu ve beni görür görmez heyecanlanıp el salladı. Utandım ve kendime kızdım çünkü ona selam vermek için karşı kaldırıma geçmek zorunda kalmıştım. Bu durumu tekrarlamamak için karşıdan ona selam vermek zorunda bırakmıyorum artık. Her sabah Ahmet, bir bütün ekmek tost ya da yarım kilodan fazla börek, 5-6 tane açma, poğaça, simit ve yanında bir demlik çay ile yaklaşık 1 saat kahvaltı yapıyor. Ben koşarken ter içindeyken, o benim hayalini bile kurmadığım hamur işleri tüketiyor. Onu gördükçe hayatı sorguluyor ve spor yapma motivasyonumu kaybediyorum. Başlık da belirtildiği gibi, Ahmet'in kendisi oldukça fit durumda. Belki bir gün yine selam verirken karşısına dikilip ona, "Ahmet, yediğin şeyler zararlı, kilo yapar, damar tıkanıklığına yol açar, kendine yazık ediyorsun," diyeceğim. Konuşma belki farklı gelişirse de, "Senin yaptığın işi sikeyim Ahmet. Biz burada zorlukla 4-5 kilo vermek için uğraşırken, sen gözümün içine baka baka börekleri yiyorsun," diyebilirim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri