Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fit berberin her sabah tost ritüeli!

emrearslandivd

Active member
3-4 sene önce, diyet ve sporla 25 kilo vererek 86-88 kilo aralığına düştüm. Asıl hedefim 80 kiloya inmekti ancak bu kilo kaybından sonra tatmin oldum ve bıraktım. Ancak birkaç ay önce 80 kiloya inmek için tekrar disiplinli bir programa başladım. Hızlı kilo alabilen vücudumu kontrol altına almak amacıyla başlamıştım. Haftada dört gün sabahları spor yapmak için evime 10 dakika mesafedeki parkura gider oldum. Ayrıca yediklerime de çok dikkat ettim. Berberle ne alakası var diye düşünebilirsiniz, ancak hikayenin tam burası ilginç. Bu berberin dükkanı, spor yapmaya gittiğim parkurun üzerindeydi ama hiç tanışmamıştık, adının Ahmet Örs olduğunu tabelasından öğrendim. Başlarda sadece önünden geçerken selamlaşıyorduk, zamanla alıştık birbirimize. Artık hafifçe başımızı eğip selam veriyoruz. Bir gün yolun diğer tarafından geçerek selam vermemek için kendimi sakınmaya çalışırken, Ahmet her sabah önüne koyduğu kahvaltı masasında yemek yiyordu. Bana doğru bakıp selam vermesi, sanki beni o an bekliyormuşçasına heyecanla el sallamasına neden oldu. Artık her sabah karşı kaldırımdan koşup el sallamaya başladım. Ahmet her sabah bütün ekmek tost, börek veya poğaça, simit ve yanında bir demlik çayla kahvaltı yapıyordu. Ben spor yaparken terler içinde olurken, o benim yemek listemde olmayan hamur işlerini yiyordu. Onu görünce hayatı sorgulamaya başladım ve motivasyonum azaldı. Başlıktan da anlaşılacağı üzere Ahmet oldukça fit görünüyordu. Bir gün artık bu duruma dayanamayıp ona dönüp, "Ahmet, yediğin şeyler sağlıksız, kilo almana neden olabilir, damarlarını tıkayabilir. Kendine yazık ediyorsun." demek istiyorum. Belki de biraz daha agresif olup, "Senin yaptığın işi cidden hiç anlamıyorum Ahmet. Biz burada çabalıyoruz 4-5 kilo vermek için, sen benim gözlerimin içine baka baka börekleri yiyorsun." diyeceğim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri