Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fluxonium Kübitleri Başarıyla Kontrol Edildi.

nihalaksoyu7d

Well-known member
Fluxonium Kübitleri Kontrol Altında

Fluxonium Kübitleri Kontrol Altında

Araştırmacılar, iki akı kubitini endüktif bir devre ile birbirine bağlayarak yüksek doğruluklu bir iki kubit kapısı oluşturdu. Süper iletken transmonlar, kuantum hesaplama teknolojisinin temelini oluşturuyor. Chicago Üniversitesi fizikçileri Zhang ve Ding, %99,9’dan fazla doğrulukla iki kubitli bir geçit oluşturmayı başardı. Bu gelişme, fluxonium temelli büyük ölçekli kuantum bilgisayarlarının yaratılmasında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Transmonlar, fluxonium kübitlerine göre üretim kolaylığı sağlayarak avantaj sunuyor. Son nanofabrikasyon teknolojileri, fluxonium kübitlerin mühendisliğini kolaylaştırıyor ve bu da bu teknolojiye olan ilgiyi artırıyor. Araştırmacılar, kontrollü bir etkileşim gerçekleştirebilen iki fluxonium kubit arasında yüksek doğruluklu işlemler gerçekleştirmeyi başardı. Bu ilerleme, büyük ölçekli kuantum bilgisayarlarının geliştirilmesine olanak tanıyor.

Zhang, Ding ve ekibi, daha güçlü bir endüktif bağlayıcı kullanarak kapasitif bağlantıdan daha doğru işlemler gerçekleştirebileceklerini gösterdi. Ayrıca mikrodalga darbesi kullanarak her bir kübitin bağımsız olarak nasıl kontrol edilebileceğini de gösterdiler. Bu çalışma, fluxonium temelli kuantum bilgisayarları alanında önemli bir ilerleme olarak değerlendiriliyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri