Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Foça Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı

bullvar_katip

Administrator
Foça Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'nda görev yapacak subay,astsubay, uzman jandarma ve uzman çavuşlara komando eğitimi veren birliktir. Karargahı Foça'da bulunmaktadır. Komando Temel Eğitimi, Komando Özel Harekât Eğitimi, Terörizmle Mücadele Harekâtı Eğitimi ve Asayiş Eğitimi gibi eğitimler verilmektedir. İçerisinde Güven Cami bulunmaktadır. Bağlı birlikler Foça Jandarma Bando Komutanlığı Hizmet Destek Komutanlığı Jandarma Komando Okul Komutanlığı Jandarma Komando Atış Okul Komutanlığı Aydın Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Merkezi Komutanlığı Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Merkezi Komutanlığı Yenifoça Jandarma Komando Teröristle Mücadele Harekâtı Okul Komutanlığı Eğitim Keskin Nişancı Kursu Foça Jandarma Komando okulunda Jandarma Komando ve Jandarma Komando İhtisas(Jandarma Özel Harekât) personeline 1 aylık sürede Keskin nişancı ihtisas kursu verilir. Bu kurs Jandarma Genel Komutanlığı personelinin yanı sıra dost ve müttefik ülkelerin personeline de verilir. Ayrıca bu birlikte her yıl Jandarma personelleri arasında Keskin Nişancı yarışması düzenliyor. Terörle mücadele kursu Birim üyeleri Foça'daki Jandarma Komando Teröristle Mücadele Harekâtı Okul Komutanlığı'nda 16 haftalık eğitim görürler.Verilen eğitimler şunlardır: Her türlü hafif silah kullanımı, havan topu kullanımı, roketatar eğitimi Ateş altında manevra eğitimi, belirlenen hedefi imha etme Dağcılık GPS kullanımı, uzun mesafelerde yön bulabilme Kamuflaj Yorgunluk ve uykusuzluğa dayanabilme, stres altında doğru karar verme Farklı iklim ve arazi koşullarına uyum sağlama Meskun mahalde terörle mücadele Patlayıcı madde tanınması, tahribi, imhası Helikopter tahliyesi, temas esnasında helikopter isteği ve helikopteri yönlendirme Sudan geçiş Kursiyerlerin 10 kilometrelik tüfekli koşu 15 kilometrelik kır koşusu ve 20 kilometrelik mukavemet koşularını tamamlaması beklenir. Savaş beden eğitimi derslerinde barfiks, mekik, şınav gibi temel hareketler yaptırılır. Komando adayları eğitimler boyunca koşularda toplamda 300 kilometre mesafe kateder. Ayrıca seçilen personele keskin nişancı kursu da verilmektedir. küçükresim|Komando Temel Brövesi Jandarma Komando Temel kursu Eğitim 26 hafta sürer. Muhabere harita silah bilgisi ve atışları patlayıcı madde ve tuzaklara mücadele eğitimi verilir. Jandarma Komando Temel kursunu tamlayan personel "Jandarma Asayiş Komando" unvanı alır. Çeşitli illerde Jandarma Komando Bölük komutanlığı,Jandarma Komando Alay Komutanlığı veya Jandarma Komando Tugay Komutanlığı şeklinde birliklerde görev alır. küçükresim|Jandarma Komando İhtisas Brövesi Jandarma Komando İhtisas kursu Kara ve Deniz safhalarıyla Ankara İzmir ve Kayseri'de düzenlenir. Kurs 6 ay sürer. Jandarma komando temel eğitimi alan jandarma subay ve astsubay personel kursa katılabilir. Kayseri'de veya Bolu'da şiddetli soğuklarda muharebe eğitimi Ankara'daki temel dalış İzmir Foça'da helikopterden atlama bot operatörü yakın dövüş orman ve meskun mahalde operasyon gibi eğitimler alır. Jandarma Komando İhtisas kursunu tamamlayan personel "Jandarma Komando" unvanı kazanır. Kaynakça Kategori:Jandarma Genel Komutanlığı

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri