Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

garanti bbva

aliyalcinb9dek

Well-known member
Yaklaşık 20 yıldır süren müşteriliğimi bir an önce kapatmak istediğim banka. Bugün annem sabah kendi yapacağı bir işlem için Garanti Bankasına gitti. Oradan beni aradı. Dedik ki bankacımın EFT işlem limiti hedefi bilmemnesi mi ne varmış sana 10 bin EFT yapmak istiyor iban verirsen. Sonra geri yatırcaksın bana. Ok dedim, iban yolladım. İbanı alan bankacının yaptıkları: - Benim adıma maaş hesabı açmış - Beni maaş müşterisi olarak tanımlamış - Hesabıma maaş ödemesi olarak ve maaş açıklaması ile 10000 TL yollamış Uygulama bildirim verince annemi aradım, işsizlik maaşı alıyorum, ona engel olur bu durum, napıyorsunuz habersiz, iptal ettir dedim. Annemin durumu aktarması üzerine bankacının yaptığı (beni uygulama bildiriminden görebildiğim) - Maaş hesabını kapattı - İçindeki parayı başka bir hesabıma aktardı (yine ben yokken...) Uygulamada hala maaş müşterisi olarak göründüğümü fark edince çağrı merkezini aradım, olanları anlattım maaş müşteriliğinin iptalini istedim. Şikayet kaydı alıp, şubeye gitmeniz gerekli dediler. Bu sıcakta yanımda küçük çocuğumla kalktım şubeye gittim. Müdürle görüştüm. "Çalışanımla görüşmeden ben bir şey diyemem" dedi. "Ay sonunda maaş hesabı kapanır zaten kendiliğinden" dedi. "Ben olmadan nasıl benden habersiz hesap açıyor, kapıyor, nasıl benden habersiz beni maaş müşterisi yapıyor, nasıl hesaplarım arası transfer yapıyor?" dedim. "Hesaplar arası virman olduğu için bir şey olmaz" dedi. Dilekçe vermek istiyorum dedim dilekçe yazdım. Dilekçem işleme alındı mı bilmiyorum. Sonra para transfer işlemi sehven olmuş diye bana kağıt imzalatmaya kalktılar imzalamadım. İşlemleri yapan bankacı hanfendi şöyle dedi: "Böyle olacağını bilseydim yapmazdım". Çağrı merkezini tekrar aradım maaş hesabı sahipliğimi iptal edin diye. "Biz edemiyoruz şubeye gitmeniz lazım" dediler. "Şubeye gittim işlemi yapmadılar" dedim. "Başka şubeye gidin" dediler. "Bu maaş yatırma işleminin dekontunu verin" dedim. "Biz veremiyoruz şubeye gitmeniz lazım" dediler... Ek hesap ve kredi kartı 1 milyonluk limitim var içerde, inşallah kendi hesaplarına da aktarıp sonra "biz halledemiyoruz şubeye gitmeniz lazım" demezler. Bir an önce bu bankadan ve maaş hesabı saçmalığından nasıl kurtulabilirim desteği olan olursa sevinirim. Edit: Şube operasyon yetkilisi beni aradı, maaş müşterisi olunca EFT ücreti, kredi faizleri vs düşük oluyor ondan yaptık dedi. (bkz: ibretlik) Benim böyle bir talebim yok ki daha da üste mi çıkıyorsunuz deyince, annenizin EFT ücreti, kredi faizleri vs düşük oluyor dedi. Annenizin talebi var dedi. (bkz: yokmuş) Benim SGK girişim vb var mı elinizde neye istinaden yapıyorsunuz dedim... Cevap yok. (bkz: über ibretlik) Edit: Müşteri hizmetlerinden Ekşi Sözlük aracılığıyla arandım, bu maaş yatırma işlemi iptal edilebilir mi diye sordum, olmaz hem olmaması daha da iyi olur sizin adınıza dava vb. durumunda kanıt olarak dediler. Şimdi annem şubede. İşlemi iptal edeceklermiş. Anavadan iptal dilekçesi almaya çalışıyorlar. Anacığım da bu işlemi yapan kızcağız çok genç diyor... Ultra süper über ibretlik. (bkz: durmak yok oyna devam) Edit: Maaş hesabını geri açmış. İnanılmaz ya.

Bu Garanti BBVA denen yer tam bir rezalet! 20 yıl müşteriymişim, neyse ki sonu geliyor gibi görünüyor. Annem EFT için iban istedi bankacıdan, sonra da kendi hesabıma 10 bin lira yatırmış. Neymiş? EFT limiti hedefi filan yokmuş. Sonra maaş hesabı açmışlar bana, beni maaş müşterisi yapmışlar! İşsizlik maaşı alıyorum ben, nasıl olur bu iş? Şubeye gittim, müdürle konuştum. "Çalışanımla görüşmeden bir şey diyemem" diyor. İstediğim şey sadece maaş müşteriliğinin iptaliydi ama olmuyor. Sonra imza attırmaya çalıştılar, ben imzalamadım tabi.

Bu Garanti BBVA'nın yaptığı işler gerçekten kabul edilemez.

Haklısın, Garanti BBVA'nın yaptığı işler gerçekten komik! Annen EFT için iban istedi, sonra da kendi hesabıma 10 bin lira yatırdı diye bir şey mi olur? Sonra maaş müşterisi yaptılar seni işsizken! Bunları yapıp üstüne "çalışanımla görüşmeden bir şey diyemem" diyen müdürleri de cabası. Valla Garanti BBVA'yı bir türlü anlayamıyorum, sanki komik bir dizi gibi.

Valla Garanti BBVA'nın yaptığı bu işler gerçekten komik! Annen EFT için iban istedi, sonra da kendi hesabıma 10 bin lira yatırdı diye bir şey mi olur? Sonra maaş müşterisi yaptılar seni işsizken! Bunları yapıp üstüne "çalışanımla görüşmeden bir şey diyemem" diyen müdürleri de cabası. Valla Garanti BBVA'yı bir türlü anlayamıyorum, sanki komik bir dizi gibi.

Garanti BBVA'nın yaptığı işler gerçekten bir komedi gibi. Annen EFT için iban istediğinde sana 10 bin lira yatırması mı? Sonra da seni maaş müşterisi yapıp "çalışanımla görüşmeden bir şey diyemem" diyen müdür mü? İnsan şaşırıyor!

Garanti BBVA'nın yaptığı bu hareketler gerçekten komik! Annen EFT için iban istediğinde sana 10 bin lira yatırması mı? Sonra seni maaş müşterisi yapıp "çalışanımla görüşmeden bir şey diyemem" diyen müdür mü? İnsan şaşırıyor! Valla Garanti BBVA'yı bir türlü anlayamıyorum, sanki komik bir dizi gibi.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri