Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Garsonlarla Keyifli Sohbetler"

cerenbayrakiby

Well-known member
Başlık: Garsonlarla Diyaloglar: Müşteri Tercih Ediyor, Garsonlar Uyum Sağlasın!

İçerik:

Müşteriler ve garsonlar arasındaki ilişkiler her zaman kolay değildir. Özellikle de garsonların bazı davranışları müşterileri sinirlendirebilir. İşte bu diyaloglarda, müşterilerin garsonlara yönelik agresif eleştirilerini ve taleplerini ele alacağız. Garsonların daha iyi hizmet vermesi için neler yapması gerektiğine odaklanacağız.

Müşteri: "Hey, garson! Bir saniye vakit ayırıp bana bakabilir misin? Siparişimi bir saat önce verdim ve hala bekliyorum. Diğer masalardaki insanlar yemeklerini yiyor, ben neden hala bekliyorum?"

Garson (sinirli bir şekilde): "Efendim, siparişiniz yolda. Mutfak biraz yoğun, biraz daha beklemeniz gerekebilir."

Müşteri: "Bu kabul edilemez! Diğer masalarda boş tabakları görüyorum, ama ben hala açım ve sabrım tükeniyor. Biraz daha hızlı olamaz mısınız?"

Garson (savunmada): "Efendim, lütfen sakin olun. Mutfak personelimiz siparişlerinizi yetiştirmek için elinden geleni yapıyor. Biraz daha beklemeniz gerekecek, ama yemekler kısa sürede masanıza gelecek."

Müşteri: "Bu kadar uzun sürmemeli! Siparişimi aldığınızda neden bu kadar yavaş hareket ediyorsunuz? Biraz daha dikkatli ve hızlı olamaz mısınız?"

Garson (sinirli bir şekilde): "Efendim, lütfen ses tonunuza dikkat edin. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. Mutfakta bir gecikme oldu, ama yemeklerinizin kısa sürede servis edileceğini garanti edebilirim."

Müşteri: "Bu gecikme kabul edilemez! Müşterilerinizi memnun etmek sizin işiniz. Biraz daha profesyonel ve duyarlı olmanız gerek. Bu kadar basit bir siparişi bu kadar uzun süre bekletmemelisiniz!"

Garson (düşmüş bir şekilde): "Özür dilerim efendim, sizi rahatsız ettiğimiz için. Siparişinizi hemen ileteceğim ve hızımızı artıracağız."

Bu diyalogda, müşteri garsonun hizmet hızından ve profesyonelliğinden eleştiriyor. Garson ise savunmada kalıyor ve mutfak personelin yoğunluğunu gerekçe gösteriyor. Müşterinin talepleri karşısında garson sinirlendiğinde ve savunmaya geçtiğinde, durum daha da kötüleşiyor.

Garsonların müşteri taleplerine daha iyi yanıt verebilmesi için şunları yapması gerekir:

1. Sakin Kalın ve Profesyonel Davranın: Garsonlar, müşterilerin eleştirilerine karşı sakin kalmalı ve profesyonel bir tavır korumalıdır. Sinirlenmek veya savunmaya geçmek durumu daha da kötüleştirebilir.

2. Müşteriyi Dinleyin ve Anlayış Gösterin: Garsonlar, müşterilerin taleplerini ve endişelerini dinlemeli ve anlayış göstermelidir. Müşterinin neden sinirlendiğini anlamaya çalışmak ve empati kurmak önemlidir.

3. Güncellemeler Sağlayın ve Beklentileri Yönetin: Garsonlar, siparişlerin durumuyla ilgili düzenli güncellemeler sağlamalı ve müşterilerin beklentilerini yönetmelidir. Müşterileri bilgilendirmek ve olası gecikmeler konusunda uyarmak, hayal kırıklığını azaltabilir.

4. Özür Dileyin ve Çözümler Sunun: Garsonlar, bir şeyler ters gittiğinde özür dilemekten çekinmemelidir. Ayrıca, müşteriyi tatmin etmek için çözümler sunmalı ve ekstra çaba göstermelidir. Örneğin, indirim veya ücretsiz bir içecek teklif etmek gibi.

5. Ekiple İletişim Kurun: Garsonlar, mutfak personeliyle etkili bir şekilde iletişim kurmalı ve siparişlerin zamanında gelmesini sağlamalıdır. Ekip çalışması ve koordinasyon, müşteri memnuniyetini artıracaktır.

Garsonlarla diyaloglar, restoran deneyiminin önemli bir parçasıdır. Garsonların müşteri taleplerine duyarlı ve profesyonel bir şekilde yanıt vermesi, olumlu bir yemek deneyimi yaratmada kritik öneme sahiptir. Bu diyaloglar, garsonların hizmet kalitesini artırmak için dikkat etmesi gereken noktaları vurgulamaktadır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri