Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gazi Üniversitesi Rektörlük Kampüsü

bullvar_katip

Administrator
Gazi Üniversitesi Rektörlük Kampüsü ya da Merkez Kampüs Gazi Üniversitesi'nin Ankara Beşevler Emniyet Mahallesinde kurulmuş kampüsüdür. Kampüsünün temelini Gazi Üniversitesi Rektörlük binası ve Gazi Eğitim Fakültesi oluşturur. 1926 yılında Gazi Eğitim Enstitüsünün kurulması ile şekillenmeye başlamıştır. Fakülteler Gazi Eğitim Fakültesi 1926 yılında Orta Muallim Mektebi olarak kurulmuş, 1982 yılında ise Gazi Eğitim Fakültesi adını almıştır. Fen Edebiyat Fakültesi 1978 yılında İstatistik ve Temel Bilimler Fakültesi olarak kurulmuş, 1982 yılında Fen Edebiyat Fakültesi adını almıştır. Eczacılık Fakültesi 1968 yılında Anadolu Eczacılık Özel Yüksekokulu olarak kurulmuş 1982 yılında ise Eczacılık Fakültesi adını almıştır. Teknoloji Fakültesi 1937 yılında Erkek Meslek Öğretmen Okulu olarak kurulmuş 1982 yılında Teknik Eğitim Fakültesi, 2009 yılında ise Teknoloji Fakültesi adını almıştır. Gazi iktisadi ve idari bilimler fakültesi-cihan karahan Spor Bilimleri Fakültesi Enstitüler Eğitim Bilimleri Enstitüsü Fen Bilimleri Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü Konservatuvar Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Yüksekokullar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kültür Merkezleri Gazi Konser Salonu 1968 yılında Gazi Üniversitesi Merkez Kampüsünde hizmete girmiştir. 437 kişi kapasiteli salonun biçimi kuyruklu bir piyanoya benzemektedir. Gazi Kültür Merkezi Gazi Üniversitesinin iki kültür merkezinden biridir. Mimar Kemalettin Salonu Sanat Galerileri Malik Aksel Sanat Galerisi Gazi Sanat Galerisi Müzeler Gazi Resim Heykel Müzesi 1979 yılında Gazi Üniversitesi Rektörlük binasında kurulmuştur. Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi 2005 tarihinde Gazi Üniversitesi Rektörlük Kampüsü Merkez Kütüphanesi'nde kurulmuştur. Zooloji Müzesi Spor Merkezleri Gazi Spor Merkezi Selim Sırrı Tarcan Spor Merkezi Kütüphaneler Merkez Kütüphane 1982 yılında kurulmuştur. Toplam 251.543 cilt yayın ile Ankara'nın en büyük üniversite kütüphanelerinde biridir. Gazi Eğitim Fakültesi Uzmanlık Kütüphanesi Yaklaşık 25.000 bin kitap koleksiyonu ile Gazi Üniversitesinin en büyük uzmanlık kütüphanesidir Fen Edebiyat Fakültesi Uzmanlık Kütüphanesi Teknoloji Fakültesi Uzmanlık Kütüphanesi Araştırma Merkezleri Gazi STARLAB Gazi Üniversitesi STARLAB (Semiconductor Technologies Advanced Research Laboratory) Yarı İletken Teknolojileri Araştırma Laboratuvarı 2001 yılında kurulmuştur. Gazi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi Anaokulları Gazi Eğitim Fakültesi Anaokulu Yurt Gazi Üniversitesi Öğrenci Misafirhanesi Kaynakça Rektörlük

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri