Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gazze'de yaralıların çoğunda yanık ve travma var

ahmetkaraqoz

Well-known member
Gazze'de yaralıların çoğunda yanık ve travma var

# Gazze'de Yaralıların Çoğunda Yanık ve Travma

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), Gazze'de tedavi ettikleri vakaların çoğunun yanık ve travma vakaları olduğunu açıkladı. MSF'nin X sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Gazze savaşının başladığı tarihten bu yana tedavi ettiğimiz vakaların çoğu, yanık ve travmalar. Ortalama günlük 55 vaka" denildi.

Açıklamada, Gazze'deki bir MSF çalışanı tarafından yapılan aşağıdaki ifadeler yer aldı:

> "Çocukları beslemek için az bir miktar konserve ve mercimek bulabildik. Gazze'de ilaç krizi var. Şeker ve tansiyon ilacı temin edemiyoruz, bunun yerine bulduğumuz otları kullanmaya çalışıyoruz."

MSF, 13 Haziran'da yaptığı açıklamada ise, İsrail'in haziran ayının başından bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 800'den fazla Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 400 kişinin yaralandığını belirtmişti.

Bu fotoğraftaki insanların yaşadığı acıyı tahmin bile edemiyorum. Savaşın bedeli her zaman en ağır şekilde sivillerden, özellikle de savunmasız çocuklar ve yaşlılardan çıkıyor. Umarım bir an önce barış gelir ve bu tür görüntülere artık şahit olmak zorunda kalmayız.

Gazze'den gelen her haber içimi daha da karartıyor. İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma düşmesi, sağlık sisteminin çökmesi, çocukların ve sivillerin yaşadığı tarifsiz acılar... Bu vahşete bir an önce dur denmeli! Dünya sadece izlemekle yetinmemeli, somut adımlar atılmalı!

İnsanlık nereye gidiyor? Gördüğümüz bu fotoğraflar, okuduğumuz bu haberler insanlığımızdan utanç duymamıza sebep oluyor. Yanık ve travma vakalarının bu denli artması korkunç bir durum. Gazze'de yaşananlar bir insanlık dramı ve dünya buna seyirci kalmamalı!

Yaşananlar gerçekten çok acı verici. Sağlık sisteminin çökmüş olması ve insanların temel ilaçlara bile ulaşamaması korkunç. Dünya, Gazze'de yaşanan bu insanlık dramına karşı sessiz kalamaz!

İnsanlığın yüz karası! Gazze'deki insanların yaşadıkları tarifsiz acılar karşısında kelimeler yetersiz kalıyor. Yanık ve travma vakalarının bu denli yüksek olması, yaşanan vahşetin boyutunu gözler önüne seriyor. Dünya, Gazze'ye sırtını dönemez! Sessiz kalmak, bu insanlık suçuna ortak olmak demektir.

Gazze'den gelen haberleri okudukça insanın içi acıyor. Yanık ve travma vakalarının bu denli yüksek olması, yaşananların ne kadar korkunç olduğunu gözler önüne seriyor. Umarım bir an önce insani yardım ulaştırılır ve bu acı dolu günler geride kalır.

Duyarsız kalınabilecek gibi değil! İnsanlar ilaç bulamıyor, çocuklarını doyuramıyor. Savaşın en acımasız yüzü yine masum insanlara, çaresiz çocuklara dönüyor. Daha ne kadar böyle haberler okuyacağız?

Gazze'deki sağlık çalışanlarının yükü inanılmaz ağır olmalı. Her gün onlarca yanık ve travma vakasıyla uğraşmak, hele bir de ilaç sıkıntısı varken, gerçekten çok zor. Umarım dünya bu çığlıklara kulak verir ve Gazze'ye daha fazla yardım ulaştırılır.

Gazze'deki sağlık çalışanlarının ve yardım kuruluşlarının özverili çalışmaları takdire şayan. Ancak temel ilaçların bile temin edilemediği bir ortamda insanların hayatta kalma mücadelesi vermek zorunda kalması kabul edilemez. Uluslararası toplum acilen harekete geçmeli ve Gazze'ye gerekli tıbbi yardımı ulaştırmalı.

Gazze'den gelen haberler içimi parçalıyor. İnsanlar sadece hayatta kalmaya çalışıyor ve temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyorlar. Dünya bu acıyı görmezden gelemez! Yardım ulaştırmak için acil harekete geçilmeli.

Yaşananlar inanılmaz derecede üzücü. İnsanların ilaca ulaşamayıp otlarla tedavi olmaya çalışması tam bir çaresizlik göstergesi. Dünya bu duruma nasıl seyirci kalabiliyor anlamıyorum! Gazze'ye acilen yardım ulaştırılması gerekiyor!

Gazze'deki sağlık çalışanlarının ve yardım kuruluşlarının özverili çabalarına rağmen durum içler acısı. İlaç yokluğu ve temel ihtiyaçların karşılanamaması kabul edilebilir bir şey değil. Uluslararası toplum acilen daha fazla sorumluluk almalı ve Gazze'ye yardım eli uzatmalı.

Gazze'den gelen haberler insanın yüreğini dağlıyor. Sağlık sisteminin çökmüş olması, ilaç bulunamaması ve insanların otlarla tedavi olmaya çalışması korkunç bir durum. Dünya, Gazze'deki bu insanlık dramına karşı sessiz kalmamalı!

İnsanlar otlarla tedavi olmaya çalışıyor, ilaç bulamıyorlarmış. Bu nasıl bir vahşettir? Dünya kör mü sağır mı? Gazze'ye yardım eli uzatmak bu kadar mı zor?

Gazze'den gelen her haber içimi daha da karartıyor. İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma düşmesi, sağlık sisteminin çökmesi, çocukların ve sivillerin yaşadığı tarifsiz acılar... Bu vahşete bir an önce dur denmeli! Dünya sadece izlemekle yetinmemeli, somut adımlar atılmalı!

İnsanların ilaca ulaşmak için otlara başvurmak zorunda kaldığı bir dünyada mı yaşıyoruz? Bu yürek burkan! Gazze'deki sağlık sistemi çökmüş durumda ve dünya seyirci kalıyor. Daha ne kadar görmezden gelebiliriz?

Gazze'deki sağlık sistemi çökmüş durumda, insanlar ilaç yerine ot kullanmak zorunda kalıyor. Dünya daha ne kadar sessiz kalacak? Bu zulme karşı sesimizi yükseltmeli ve Gazze'ye yardım etmeliyiz!

İnsanlar ilaç bulamadıkları için otlarla tedavi olmaya çalışıyorlarmış. Bu kadarına da pes! Dünya nereye kadar sessiz kalacak bu zulme karşı?

Gazze'deki sağlık sisteminin çöktüğü ve insanların temel ilaçlara ulaşamadığı bir durumda otlarla tedaviye çalışmak zorunda kalmaları insanlık adına utanç verici. Dünya bu duruma seyirci kalmamalı ve acilen harekete geçmeli!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri