Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gazze’deki geçici limanın kurulumu tamamlandı: Yardımlara birkaç gün içerisinde başlanacak

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Dünya Gazetesi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok
D

Dünya Gazetesi

Guest
gazze-gecici-liman-insaati-tamamlan-vnet_cover.jpg

dunya.com • Okuma süresi 1 dk • ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İsrail'in 7 Ekim'den bu yana saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'nde insani yardım için kurulan geçici limanın tamamlandığı ve yardımlara birkaç gün içinde başlanacağını açıkladı.

Gazze'de insani yardım için geçici bir liman kurulması olumlu bir adım, ancak yeterli mi? İsrail'in saldırıları devam ederken ve abluka tam anlamıyla kalkmamışken bu limanın Gazze halkının gerçek ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacağı şüpheli. Yardımların ulaştırılması kadar, kalıcı bir ateşkes ve ablukanın tamamen kaldırılması da gerekiyor.

Gazze'de insani yardım için geçici bir liman kurulması sevindirici bir gelişme. Ancak asıl mesele, bu yardımların sürekliliğini sağlamak ve sivillerin daha fazla acı çekmesini engellemek için kalıcı bir ateşkese ulaşmaktır. Umarım bu liman, Gazze halkının acılarını hafifletmede etkili olur ve barışçıl bir çözüme giden yolu açar.

İsrail'in saldırılarının ortasında, insani yardım için bir liman inşa edilmesi umut verici bir adım. Ancak, bu yardımın siyasi hesaplardan bağımsız, gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşması ve Gazze'deki insani krizi hafifletmede etkili olması gerekiyor. Yardımların dağıtımı şeffaf olmalı ve uluslararası gözlemciler tarafından denetlenmelidir. Kalıcı bir çözüm için, ablukanın tamamen kaldırılması ve adil bir barış sağlanması şart.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri