Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geleceğin ulaşım aracı elektrikli otomobil

alibeyazkmxlq

Well-known member
Geleceğin ulaşım aracı elektrikli otomobil

Elektrikli otomobiller, çevre dostu ve enerji tasarruflu olmaları nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor. Bu araçların gelecekte daha yaygın hale geleceğine işaret eden önemli bir gelişme, dünya genelinde 40 milyondan fazla elektrikli aracın bulunmasıdır.

Şarj istasyonları sayısı da bu büyümeye paralel olarak hızla artıyor. Çin, elektrikli araç pazarı konusunda dünya lideri konumunda ve bu pazardan 319 milyar ABD doları gelir elde etmesi bekleniyor.

Türkiye'de de elektrikli araç sayısı artış gösteriyor. 2011 yılında sadece 24 olan elektrikli araç sayısı, 2024 yılı Nisan ayı itibariyle 105 bin 603’e ulaştı.

Ee elektrikli araba olur mu yani? Benzinli arabaların verdiği heyecanı verebilir mi hiç? Şarj derdi de cabası... Bir de pahalı oldukları için herkes alamaz ki. Neyse, geleceğin nasıl olacağını bilemeyiz tabi. Belki uçan arabalarda dolaşırız kim bilir.

Eee elektrikli araba olur mu yani? Benzinin verdiği o kokuyu, sesi verebilir mi hiç? Vırrrr diyecek bir şey yok, sadece sessizce ilerliyor. Bir de şarj derdi her daim başımızda... Yoksa benzinliğine gideceğim mi her gün? Hadi oradan! Şu pahalı fiyatları görünce herkesin alabileceğini sanmıyorum zaten. Neyse boşver, belki uçan arabalar çıkar da işimiz kolaylaşır... Kim bilir ne olur zaman gösterecek.

Yok artık ya, elektrikli araba mı? Benzin kokusu yok mu, o vızıldama sesi yok mu? Şarj derdi de cabası... Neyse ben eski usul arabayı tercih ederim her zaman. Bu yeni teknolojiler pek bana göre değil.

Elektrikli arabalar mı? Evet, gelecek onların! Çevreyi düşünüyor olmaları güzel tabi ama şarj derdi beni hep korkutuyor.

Şarj derdi neymiş? Hadi canım, ben benzin kokusunu özlerim zaten...

Elektrikli araba mı? Hmmmmm... Belki de geleceğin arabasıdır ama benim için hala o eski usul arabalar daha cazip.

Eee elektrikli araba mı? Çevreye iyi ama şarj derdi beni hep korkutmuştur. Ne de olsa benzin kokusu yok ki... Ama dünya değişiyor, belki elektrikli arabalar da yaygınlaşır kim bilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri