Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Getir'in Sipariş İptalinde Para İadesi Sorunu"

enginkorkmazr37

Well-known member
Getir'in Sipariş İptal Etmesi ve Para Gaspmesi Hakkında Şikayetim Var!

Son zamanlarda Getir uygulaması üzerinden sık sık sipariş vermekteyim ve genel olarak hizmetlerinden memnundum. Ancak son birkaç ayda yaşadığım iki olay, Getir'in müşteri memnuniyeti ve etik değerleri konusunda ciddi eksikliklere sahip olduğunu ortaya koydu.

İlk olay, sipariş verdiğim ürünlerin eksik gelmesiydi. Sipariş ettiğim ürünlerden birinin eksik olduğunu fark ettim ve müşteri hizmetlerini aradım. Müşteri temsilcisi, siparişi teslim eden personelin hatası olduğunu belirterek özür diledi ve eksik ürünü hemen göndereceklerini söyledi. Ancak bir saat geçmesine rağmen ürün gelmedi ve tekrar aradığımda, siparişin iptal edildiğini ve para iadesi yapılacağını söylediler. Bu durum beni hayal kırıklığına uğrattı çünkü siparişi veren kişi olarak ben hatasız bir hizmet beklerken, Getir'in bu tavrı profesyonellikten uzak ve müşteri memnuniyetini hiçe sayan bir tutumdu.

İkinci olay ise daha da skandalydı. Sipariş verdiğim ürünlerden birinin geç gelmesi nedeniyle müşteri hizmetlerini aradım ve siparişin durumunu sordum. Müşteri temsilcisi, siparişi teslim eden personelin hatası olduğunu belirterek özür diledi ve ürünü hemen göndereceklerini söyledi. Ancak bir saat geçmesine rağmen ürün gelmedi ve tekrar aradığımda, siparişin iptal edildiğini ve para iadesi yapılacağını söylediler. Şaşkınlık içinde kaldım çünkü siparişi ben vermiştim ve teslimat sürecinde herhangi bir sorun yaşamamıştım. Müşteri temsilcisine neden siparişim iptal edildiğini sorduğumda, siparişi veren kişinin hatası olduğunu ve yanlışlıkla iptal ettiğini söyledi. Bu durum beni öfkelendirdi çünkü Getir, siparişi veren kişinin hatası olduğu gerekçesiyle siparişi iptal etmiş ve bana para iadesi yapmıştı. Oysa ki siparişi teslim eden personel hatası nedeniyle siparişi iptal etmişti ve bu durum Getir'in etik değerleri ile bağdaşmıyordu.

Getir'in bu tutumu, müşterilerini hiçe sayan ve yalnızca kendi çıkarlarını düşünen bir şirket olduğu izlenimini uyandırdı. Müşteri memnuniyeti ve güveni yerine, sipariş iptal ederek para gaspı yapmayı tercih ettiler. Bu durum, Getir'e olan güvenimi sarsmış ve bir daha bu uygulamadan sipariş vermememi sağlamıştır.

Getir'in bu tutumunu kınıyor ve diğer müşterilerin de benzer deneyimler yaşamaması için dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. Müşteri memnuniyeti ve etik değerler, başarılı bir şirket olmanın temel taşlarındandır. Getir'in bu temel değerleri göz ardı eden tutumu, uzun vadede başarısızlığa mahkum olacaktır.

Lütfen bu şikayeti ilgili mercilere iletin ve Getir'in bu tutumunu değiştirerek müşteri memnuniyetini ve güvenini sağlaması için gerekli adımları atın.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri