Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Giovanni Sartori

bullvar_katip

Administrator
Giovanni Sartori (13 Mayıs 1924; Floransa, İtalya - 4 Nisan 2017, İtalya), demokrasi ve karşılaştırmalı siyaset alanlarında çalışmaları bulunan İtalyan siyaset bilimci. Biyografi 1924 yılında Floransa şehrinde doğan Sartori, akademik kariyerine Modern Felsefe'nin Tarihi alanında öğretim görevlisi olarak başladı. Floransa Üniversitesi'nde Siyaset Bilimini kürsüsünü açan Sartori, bölüm başkanlığı ve aynı fakültede dekanlık görevlerini yürüttü. 1979-1994 yılları arasında Columbia Üniversitesi'nde Nobel Barış Ödülü sahibi Profesör Albert Schweitzer ile birlikte çalıştı. Daha sonra profesör unvanını aldı ve tayin oldu. Joseph Schumpeter, Robert A. Dahl, Raymond Aron ve John Stuart Mill gibi isimlerin izinden gitmiştir. 2005 yılında sosyal bilimler alanında Asturias Prensliği Ödülü'nü aldı. 2009 yılında yapmış olduğu disiplinler arası çalışmalar neticesinde Uluslararası Siyaset Bilimi Derneği (IPSA) tarafından Karl Deutsch Ödülü'ne layık görüldü. İtalya'nın ulusal gazetelerinden Corriere della Sera'da yazarlık yapmıştır. Eserleri Demokrasi ve tanımlar, 1957. Concept Misformation in Comparative Politics., 1970. Partiler ve Parti Sistemleri, 1976. Demokrasi Teorisine Geri Dönüş, 1987. Karşılaştırmalı Anayasa Mühendisiliği, 1994. La Terra Scoppia, 2003. Dış bağlantılar Kişisel sayfası Floransa Üniversitesi'ndeki sayfası Corriere della Sera Gazetesi Kategori:1924 doğumlular Kategori:Floransa doğumlular Kategori:2017 yılında ölenler Kategori:20. yüzyıl İtalyan gazetecileri Kategori:21. yüzyıl İtalyan gazetecileri Kategori:İtalyan siyaset bilimciler Kategori:20. yüzyılda İtalyan siyasetçiler Kategori:21. yüzyılda İtalyan siyasetçiler Kategori:European University Institute öğretim üyeleri Kategori:Columbia Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Floransa Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Guggenheim Fellows

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri