Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Giresun'umuzun Yöresel Lezzetleri Türk Mutfağı Haftasında Tanıtıldı

Giresun_sondakika

Well-known member
Giresun'umuzun Yöresel Lezzetleri Türk Mutfağı Haftasında Tanıtıldı

Hiç Bir Dendir. Bu ürünlerimizi tanıtmak ve geleceğin şefleri, aşçıları olan öğrencilerimize bu değerleri aktarmak amacıyla bugün burada çeşitli programlar düzenledik. Bu doğrultuda, potansiyel ürünlerimizi tarımda, gıdada, sanayide ve el sanatlarında tanıtmaya devam edeceğiz. Giresun'un muazzam bir turizm potansiyeli vardır ve bu potansiyelin ilimize getireceği refahı artıracağına inanıyorum. Türk Mutfağı Haftası'nın da turizme, kültürümüze ve sosyolojimize çok ciddi katkılar sunacağını değerlendirmekteyim. Kadim bir medeniyetin mirasçıları olarak, Giresun'un Türk mutfağındaki yerini, tanıtımını ve turizm açısından önemini vurgulamak istiyorum. Türk Mutfağı Haftası'nın Giresun Uluslararası Aksu Festivali ile aynı döneme denk gelmesi de ilimizin tanıtımı açısından büyük bir fırsattır. Cumartesi günü düzenleyeceğimiz Gastronomi Şenliğimiz de bu haftanın etkinlikleriyle ilişkilidir. Debboy'dan başlayıp Batı Park'a kadar gerçekleştireceğimiz yürüyüş ile bu zenginliğimizi daha geniş kitlelere tanıtacağız. Bu vesileyle haftanızı kutluyor, etkinliklerime katılan sevgili öğrencilerime, kamu kurum ve kuruluşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Giresun'umuzun yöresel mutfağına ait ürünler, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından tanıtımı yapılarak, Vali Serdengeçti ve yetkililer tarafından davetli misafirlere ikram edildi. Ayrıca günün anısına uygun olarak Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci tarafından Vali Serdengeçti'ye üzerinde isminin yazılı olduğu "Şef Aşçı" önlüğü hediye edildi. Programın son bölümünde ise Giresun Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Türk Mutfağı Haftası kapsamında gerçekleştirilen programa Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş ve Mehmet Fatih Yakınoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Ata tarafından düzenlenmiştir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri